صفحه اصلی | eslah | سیاست | رییس اجراییه: برای تحقق اهداف انکشاف پایدار، منتظر فرصت نباشیم

رییس اجراییه: برای تحقق اهداف انکشاف پایدار، منتظر فرصت نباشیم

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رییس اجراییه: برای تحقق اهداف انکشاف پایدار، منتظر فرصت نباشیم

رییس اجراییۀ کشور، روز گذشته با حضور در جلسۀ «کمیته اجرایی اهداف توسعه پایدار»، از پیشرفت‌ها و اقدامات موثر آن کمیته سپاس‌گزاری و امتنان کرد.

دوکتور عبدالله عبدالله بر هماهنگی بیشتر میان ادارت دولتی در راستای برآورده‌شدن اهداف این کمیته تأکید کرد و خاطر نشان ساخت که اگر مشکلاتی در امر اجراشدن پلان‌های این کمیته وجود دارد باید روشن شود تا برای رفع آن اقدام نماییم.

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی اضافه کرد که افغانستان به کار و تلاش فراوان نیاز دارد و ما نباید منتظر وقت و فرصت بنشینیم. باید پی‌هم تلاش نماییم تا اهداف تعیین شده را به دست آوریم.

داکتر مصطفی مستور وزیر اقتصاد و رییس کمیته اجرایی اهداف توسعه پایدار، از همکاری و حمایت رییس اجراییه اظهار امتنان کرد و افزود: در این جلسه یکی از موضوعات مهم قابل بحث، مصؤنیت غذایی است. آمارهای متفاوت درباره مصؤنیت غذایی شهروندان کشور وجود دارد؛ اما به گونۀ میانگین 44 درصد شهروندان کشور از مصؤنیت غذایی کمتر برخوردار هستند. ما تلاش خواهیم کرد تا این رقم نیز کاهش یابد. کمیتۀ اجرایی اهداف انکشاف پایدار به منظور ارایۀ مشوره و راه حل‌های عملی برای کمیتۀ اقتصادی شورای وزیران تاسیس شده است تا اهداف توسعه پایدار به گونه موثر تطبیق شود و گزارش‌دهی شاخص‌ها به صورت سازگار و هماهنگ صورت گیرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha