صفحه اصلی | eslah | سیاست | رییس اجراییه در دیدار با وزیر دفاع ناروی: کشتار غیـرنظامیان هـدف مشترک گـروه‌های تروریستی اسـت

رییس اجراییه در دیدار با وزیر دفاع ناروی: کشتار غیـرنظامیان هـدف مشترک گـروه‌های تروریستی اسـت

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رییس اجراییه در دیدار با وزیر دفاع ناروی: کشتار غیـرنظامیان هـدف مشترک گـروه‌های تروریستی اسـت

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت افغانستان روز گذشته با فرانک باک ینس، وزیر دفاع ناروی و هیأت همراهش دیدار و ملاقات کرد.

در این دیدار، در پیوند به اوضاع جاری در افغانستان و منطقه، همکاری‌ها در مبارزه با تروریزم و کمک‌های ناروی با دولت و مردم افغانستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رییس اجراییه افغانستان، ضمن خوش‌آمدید به وزیر دفاع ناروی، از کمک‌ها و همکاری‌های آن کشور با مردم افغانستان در عرصه‌های مختلف ابراز امتنان کرد.

  داکتر عبدالله عبدالله دربارۀ اوضاع کنونی در کشور صحبت نمود و گفت که فشارهای جامعه جهانی بر حامیان تروریستان باعث شده است که آنها واکنش نشان بدهند و به تشدید حملات هراس‌افگنانه بپردازند. حکومت افغانستان با توجه به اعلام استراتیژی امریکا و تحولات منطقه، پیش‌بین افزایش حملات هراس‌افگنانه بود.

رییس اجراییه کشور افزود که جامعه جهانی باید به مراکز آموزش، تجهیز و تمویل تروریستان در منطقه رسیده‌گی نماید و جلو استفادۀ ابزاری کشورهای مشخص از تروریزم را بگیرد.

داکتر عبدالله عبدالله تأکید کرد که طالبان با زیر مجموعه‌‌های ‌شان آمادۀ صلح و مذاکره نیستند و به حملات تروریستی و کشتن زنان و کودکان افغانستان ادامه می‌دهند. رییس اجراییه گفت که خشونت، کشتار و هدف قراردادن غیرنظامیان، نهادهای خیریه و کمک‌ رسان بشری، هدف مشترک طالبان، داعش و زیر مجموعه‌های این گروه‌ها می‌باشد. اما داکتر عبدالله عبدالله بر مقابله و به زیرکشیدن این گروه‌های تروریستی تأکیدورزید.

در ادامه، وزیر دفاع ناروی بر ادامۀ حمایت و پشتیبانی کشورش از حکومت وحدت ملی و مردم افغانستان در عرصه‌های مختلف اطمینان داد و از حملۀ گروه‌های تروریستی بر نهادهای خیریه در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha