صفحه اصلی | eslah | سیاست | رئیس جمهور غنی: روند تعیینات و اجراآت در وزارت امور داخله براساس قانون امور ذاتی افسران صورت گیرد

رئیس جمهور غنی: روند تعیینات و اجراآت در وزارت امور داخله براساس قانون امور ذاتی افسران صورت گیرد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس جمهور غنی: روند تعیینات و اجراآت در وزارت امور داخله براساس قانون امور ذاتی افسران صورت گیرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، در مراسم دهمین دور فراغت محصلین اکادمی پولیس ملی که در تالار وزارت امور داخله برگزار گردیده بود، اشتراک کرد.

رئیس جمهور کشور در این مراسم ضمن تبریکی به فارغان اکادمی مذکور، گفت: شما فرزندان صدیق افغانستان، صاحب و مسئول آیندۀ

کشور هستید. هر مادر،  پدر، طفل و  پیر‌مرد باید اعتماد داشته باشد که جان و مال اش را شما حفظ می کنید.

رئیس جمهور ضمن تشکر از پدران و مادرانی که فرزندان شان را به صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور می فرستند، گفت که شما در صفوف پولیس از برکت محبت والدین تان به وطن، آمده اید و این محبت باعث آبادی کشور می گردد. وی با اشاره بر اینکه زبان نیروهای پولیس باید زبان قانون اساسی و تعهد ملی کشور باشد، افزود: رئیس جمهور شما مصئونیت خود را به کدام قوم، قبیله و یا حزب تسلیم نمی کند، بلکه به قوای امنیتی و دفاعی کشور می سپارد. من بالای هرکدام شما اعتماد دارم.

رئیس جمهور غنی گفت: شما که امروز دیپلوم های فراغت تان را بدست می آورید و برای خدمت به افغانستان تعهد می سپارید، اشک از چشمان من جاری می شود و این اشک افتخار و عزت است.

رئیس جمهور گفت که مشکل ما در انگیزۀ پولیس نیست، زیرا پولیس بخاطر خدمت به کشور متعهد می باشد، مشکل در ساختارهایی است که از گذشته ها وجود دارد و من از برنامه اصلاحی وزیر امور داخله حمایت کامل می نمایم.

محمد اشرف غنی خاطرنشان کرد که هدف ما، ایجاد ثبات پایدار از راه حاکمیت قانون است، زیرا ثبات در کشور با گلوله تامین نمی شود، بلکه از اعتماد بالای پولیس به میان می آید.

رئیس جمهور تصریح کرد که ثبات با حاکمیت قانون و تطبیق قانون اساسی به وجود می آید و اصلاحات سلیقه یی نیست، بلکه بخاطر حفظ منافع ملی افغانستان می باشد.

رئیس جمهور با تاکید گفت: تعهد ما این است که قوای امینتی و دفاعی ما تنها مرجع استعمال قوه باشد. وی افزود که قوای هوایی کشور سه برابر می شود و نیروهای کوماندوی ما دوچند شده اند و این زمینه را فراهم می کند تا تمرکز پولیس روی تنفیذ قانون باشد.

رئیس جمهور کشور اضافه کرد: من به وزارت امور داخله هدایت می دهم که پس از این تمام امور ذاتی افسران جوان، افسران بلند رتبه و عالی، تعیینات، تبدیلی ها، اجراات و ترفیعات، مطابق قانون امور ذاتی افسران انجام شود. وی افزود: هر فردی که به واسطه مقرر می شود از سنگر فرار کرده و کسی که به پول مقرر شده است، دزدی نموده و این حالت را مردم قبول ندارند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha