صفحه اصلی | eslah | سیاست | آماده‎گی‎ها برای تطبیق سیستم شبکۀ ملی برق شمال‎شرق کشور

آماده‎گی‎ها برای تطبیق سیستم شبکۀ ملی برق شمال‎شرق کشور

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
آماده‎گی‎ها برای تطبیق سیستم شبکۀ ملی برق شمال‎شرق کشور

نشستی به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به منظور بررسی چگونگی پروسه تطبیق سیستم شبکه ملی برق شمال شرق، روز گذشته در ارگ برگزار شد.

در این نشست، انجنیر محمد گل خُلمی معین انرژی وزارت انرژی و آب در رابطه به سیستم متذکره و موانع که در مسیر انتقال برق این شبکه در ولایات کابل، لوگر و پکتیا از قبیل درخت ها و خانه ها وجود دارد، صحبت کرد و روی پلان تطبیقی آن معلومات ارائه نمود.

وی گفت که هدف تطبیق این پروژه تمدید لین برق ۲۲۰ کیلوولت از سب ستیشن ارغندی ولایت کابل الی سب استیشن پل علم ولایت لوگر و سب استیشن گردیز ولایت پکتیا می باشد.

وی افزود که در مسیر انتقال شبکه ملی برق شمال‌شرق، به تعداد ۲۴۷ پایه وجود دارد که تمام آن نصب گردیده و در مجموع کار این پروژه ۹۴ در صد تکمیل شده است.

سپس امان الله غالب رئیس دافغانستان برشنا شرکت، والیان کابل، لوگر و میدان وردک و سایر اشتراک کنندگان نشست مذکور، صحبت کردند و از آمادگی های نهادها و ادارات مربوطه شان در راستای تطبیق پروژه مذکور، برداشتن موانع و همکاری مردم در این خصوص معلومات دادند رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های آنان گفت که در پروژه ها و دیزاین آنها باید دقت صورت گیرد تا تاثیرات منفی آن به حد اقل برسد. وی افزود که وزارت های زیربنایی با همدیگر کار کنند و در پروژه ها باید وضاحت و مدیریت منظم وجود داشته باشد.

رئیس جمهور همچنان خاطرنشان کرد که در رابطه به منابع مالی و موضوع استملاک با وزارت مالیه و ادارۀ مستقل اراضی، صحبت شود تا مشکلات در خصوص تطبیق سیستم شبکه ملی برق شمالشرق، حل گردد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha