صفحه اصلی | eslah | سیاست | ستایش معاون رییس جمهور امریکا از دست‌آورد نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در مبارزه علیه تروریزم

ستایش معاون رییس جمهور امریکا از دست‌آورد نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در مبارزه علیه تروریزم

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
ستایش معاون رییس جمهور امریکا از دست‌آورد نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در مبارزه علیه تروریزم

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز پنجشنبه با مایک پنس، معاون رئیس‌ جمهور ایالات متحدۀ امریکا که در راس هیات عالی رتبۀ آن کشور به کابل آمده بود، دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد و در آن برعلاوۀ رئیس جمهور، سایر اعضای رهبری حکومت وحدت ملی نیز حضور داشتند، ابتدا رئیس جمهور غنی ضمن خوش آمدید به معاون رئیس جمهور امریکا، از قربانی سربازان آن کشور در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در مبارزه مشترک علیه تروریزم، ستایش نمود و از کمک و همکاری های دوامدار ایالات متحدۀ امریکا به مردم و حکومت افغانستان، قدردانی کرد.

هر دو جانب، سال ۲۰۱۷ میلادی را سال پُردست آورد در عرصه های انکشاف سکتور امنیتی و دفاعی افغانستان و مبارزه هدفمند علیه مواد مخدر، ارزیابی نمودند و به برگزاری به موقع انتخابات شورای ملی و 

ریاست جمهوری تاکید کردند.

رئیس جمهور غنی در این دیدار گفت که روابط میان افغانستان و ایالات متحدۀ امریکا بر مبنای منافع مشترک و استراتیژیک دو کشور شکل گرفته و بیشتر از پیش، تقویت می یابد.

رئیس جمهور غنی، استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و آسیای جنوبی را فرصت مهم در راستای تامین صلح و ثبات در افغانستان و منطقه دانست و بر تطبیق آن تاکید کرد.

همچنان رئیس جمهور کشور در این دیدار، از دست آوردهای حکومت افغانستان در بخش های مبارزه با فساد، آوردن اصلاحات همه جانبه و همکاری های منطقوی یاد آوری نموده، گفت که صلح و ثبات در افغانستان بخاطر ثبات و انکشاف منطقه مهم است.

در مقابل، مایک پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا ضمن تشکر از حکومت افغانستان بخاطر استقبال گرم از وی و هیات
همراه اش، گفت که ایالات متحدۀ امریکا همیشه در کنار دولت و مردم افغانستان قرار داشته و این حمایت درعرصه های مختلف ادامه و توسعه خواهد یافت
.

مایک پنس از دست آوردهای نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و همچنان پیشرفت ها در بخش های مبارزه با فساد، پروسه صلح، همکاری منطقه ای و حکومت داری خوب، تمجید کرد.

معاون رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، ضمن اینکه از همکاری کشورش به افغانستان در عرصه های رشد اقتصادی و همچنان تامین صلح و امنیت اطمینان داده، گفت که محور اصلی استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و آسیای جنوبی، صلح، ثبات و رفاه افغانستان می باشد.


 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha