صفحه اصلی | eslah | سیاست | وزیر امور خارجۀ ازبیکستان:ازبیکستان آماده است روی پروژه های زیربنایی افغانستان سرمایه گذاری کند

وزیر امور خارجۀ ازبیکستان:ازبیکستان آماده است روی پروژه های زیربنایی افغانستان سرمایه گذاری کند

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
وزیر امور خارجۀ ازبیکستان:ازبیکستان آماده است روی پروژه های زیربنایی افغانستان سرمایه گذاری کند

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، با عبدالعزیر کاملوف وزیر امور خارجۀ ازبیکستان و هیئت همراه ایشان در دفترکارش در قصر سپیدار دیدار نمود.

در این نشست رییس اجراییۀ کشور تشریف آوری آقای کاملوف را به افغانستان خیرمقدم گفت؛ از گسترش و بهبود روابط میان دوکشور و امضای قراردادها و تفاهم‌نامه‌های جدید میان دو کشور در جریان سفر رییس جمهور افغانستان به ازبیکستان استقبال کرد. رییس اجراییه کشور ازبیکستان را کشور دوست و برادر و با مشترکات دیرینه‌ی تاریخی با افغانستان خواند و خواهان بهبود و گسترش روابط میان دو کشور در عرصه‌های اقتصادی٬‌ امنیتی و فرهنگی شد.

وزیر امورخارجۀ ازبیکستان با تشکر و قدردانی از پذیرایی گرم حکومت افغانستان٬‌ از بازشدن صفحه جدیدی در روابط دو کشور یاد نمود و ابراز امیدواری کرد که این روابط دوستانه استحکام و گسترش بیشتر یابد. آقای کاملوف در ادامه صحبت‌های خویش ابرازداشت که کشورش آماده است در افغانستان در عرصه زیربناها سرمایه‌گذاری نماید و روابط  دادوستد اقتصادی و تجارتی خویش با افغانستان را گسترش دهد.

آقای کاملوف تاکید نمود که کشورش آماده است در ساختن خط‌ آهن و وصل‌کردن افغانستان به اقتصاد منطقه سهم‌بگیرد.

آقا کاملوف همچنان از آمادگی کشورش در عرصه مبارزه با دهشت‌افگنی در افغانستان و همکاری برای استقرارصلح و ثبات و ریشه‌کن سازی دهشت‌افگنان مربوط به تندروهای ازبیکستان در افغانستان خبرداد.

آقای کاملوف تاکید نمود که کشورش خواهان صلح و ثبات در افغانستان است و از تلاش‌ها برای امنیت و استقرار در افغانستان حمایت می‌کند.

رییس اجراییه کشور با تشکر از همکاری‌های ازبیکستان آمادگی افغانستان را برای سرمایه‌گذاری این کشور در افغانستان ابرازداشت. رییس اجراییه همچنان در ادامه صحبت‌های خویش برهمکاری فرهنگی میان دو کشور تاکید نمود و خواهان تجلیل از شخصیت‌های مشترک تاریخی میان دو کشور گردید.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha