صفحه اصلی | eslah | سیاست | معاون وزارت خارجۀ امریکا در دیدار با رییس اجراییه: پاکستان هیچ اقدام جدی در مبارزه علیه هراس‌افگنی نکرده است

معاون وزارت خارجۀ امریکا در دیدار با رییس اجراییه: پاکستان هیچ اقدام جدی در مبارزه علیه هراس‌افگنی نکرده است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
معاون وزارت خارجۀ امریکا در دیدار با رییس اجراییه: پاکستان هیچ اقدام جدی در مبارزه علیه هراس‌افگنی نکرده است

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته با خانم الیس ویلز، سرپرست معاونیت وزرات امور خارجۀ امریکا برای جنوب و مرکز آسیا دیدار و ملاقات کرد.

در این دیدار، رییس اجراییه کشور، با اشاره به سفر اخیرش به نشست شانگهای و دیدار و ملاقات با سران کشورهای منطقه گفت که کشورهای عضو شانگهای به ویژه روسیه در مبارزه با تروریسم در افغانستان و همکاری با ایالات متحده در این زمینه ابراز آماده‌گی کرده‌اند.

دوکتور عبدالله عبدالله، از ایالات متحده امریکا و فدراسیون روسیه خواست که در مبارزه با تروریسم و هراس‌افگنی در افغانستان همکاری نمایند.

رییس اجراییه کشور در بخشی از صحبت‌هایش، باردیگر بر از میان برداشتن پناه‌گاه‌ها و مراکز تجهیز و تمویل تروریستان تأکید کرد و گفت که از اعلام استراتژی واشنگتن در قبال افغانستان و جنوب آسیا تا کنون، هیچ تغییری در سیاست‌های پاکستان به میان نیامده است.

دوکتور عبدالله عبدالله افزود که باید پاکستان در مبارزه با تروریسم، از میان برداشتن پناه‌گاه‌های هراس‌افگنان و روند گفت‌وگوهای صلح با افغانستان همکاری صادقانه نماید.

رییس اجراییه کشور به فراهم‌شدن بسترها و پیش‌نیازهای مذاکرات صلح پا فشرد و گفت که بدون پرداختن به پایگاه‌های هراس‌افگنان دست‌یافتن به صلح دشوار است.

دوکتور عبدالله ضمن اشاره به اوضاع سیاسی در کشور، گفت که حکومت برای برگزاری انتخابات پارلمانی در سال آینده و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال 2019 متعهد می‌باشد.

در ادامه، سرپرست معاونیت وزارت امور خارجۀ امریکا برای جنوب و مرکز آسیا گفت که کشورش آمادۀ همکاری با روسیه در مبارزه با تروریسم در افغانستان می‌باشد.

خانم الیس ویلز با اشاره به سفر وزیر دفاع امریکا به اسلام‌آباد گفت که پاکستان نه تنها تا کنون هیچ اقدام جدی در مبارزه با هراس‌افگنی و از بین‌بردن مراکز تروریستان نکرده؛ بل حافظ سعید، رهبر لشکر طیبه را نیز از بند آزاد کرده است.

وی گفت که ایالات متحده امریکا خواهان تغییر در سیاست‌های پاکستان می‌باشد و این کشور باید در مبارزه با هراس‌افگنی همکاری نماید.

معاون وزارت خارجۀ امریکا بر پا برجابودن استراتژی ایالا متحده در قبال افغانستان و جنوب آسیا تأکید ورزید و گفت که آن‌ها خواهان تحکیم و استحکام حکومت و همچنان تسریع روند اصلاحات و برپایی انتخابات در موقع تعیین شده می‌باشند.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha