صفحه اصلی | eslah | سیاست | آماده‌گی اندونیزیا برای همکاری در روند صلح افغانستان

آماده‌گی اندونیزیا برای همکاری در روند صلح افغانستان

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
آماده‌گی اندونیزیا برای همکاری در روند صلح افغانستان

رئیس جمهور اندونزیا می گوید تجارب شان در بخش های صلح، آشتی و برطرف کردن تبعیض و اختلافات قومی را با حکومت افغانستان شریک می سازد.

به گزارش پژواک، وزارت امور خارجۀ اندونیزیا گفته است که «جوکو ویدودو» رییس جمهور اندونیزیا این سخنان را در جریان دیدار شان با هیئت شورای عالی صلح افغانستان در جاکارتا پایتخت آن کشوربیان کرده است.

یک هئیت بلند پایۀ شورای عالی صلح افغانستان به ریاست کریم خلیلی رئیس این نهاد سه  روز پیش به اندونیزیا رفته است.

وزارت خارجه اندونیزیا می گوید که در این دیدار علاوه بر رئیس جمهور اندونیزیا، معاون رئیس جمهور و شماری دیگر از مقامات این کشور حضور داشته اند.

  رئیس جمهور اندونزیا در جریان این دیدار علاوه بر استقبال از هیئت افغانی گفت که کشورش آماده است با حکومت افغانستان در پروسۀ صلح همکاری کند.

وی اضافه کرد:" ما میخواهیم که نقش خود را در پروسۀ صلح و آشتی افغانستان ادا کنیم، ما مطابق با درخواست افغانستان کمک و همکاری خواهیم کرد و اندونیزیا آماده است در این مورد به خواسته های افغانستان پاسخ مثبت دهد."

امین الدین مظفری منشی شورای عالی صلح قبل از رفتن به اندونیزیا  گفت که یکی از  مناطق اندونيزیا چهل سال در برابر حکومت مرکزی این کشور جنگیده است، اما بعدا اختلافات شان را از طریق مذاکرات صلح حل کردند.

 به گفتۀ وی، شورای عالی صلح می خواهد پروسۀ صلح افغانستان را با استفاده از تجارب اندونیزیا در این مورد سرعت بخشد.  

از سوی دیگر سفارت اندونیزیا در کابل گفته است که پیش از این رییسان جمهور افغانستان  و اندونیزیا در جریان دیدار در جاکارتا بر سر سفر هیئت شورای عالی صلح و همکاری ها در پروسۀ صلح توافق کرده بودند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha