صفحه اصلی | eslah | سیاست | دبیرکل سازمان ملل در دیدار با رییس اجراییه حکومت افغانستان: همکاری‌های سازمان‌ملل با افغانستان در تمام عرصه‌ها ادامه خواهد یافت

دبیرکل سازمان ملل در دیدار با رییس اجراییه حکومت افغانستان: همکاری‌های سازمان‌ملل با افغانستان در تمام عرصه‌ها ادامه خواهد یافت

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
دبیرکل سازمان ملل در دیدار با رییس اجراییه حکومت افغانستان: همکاری‌های سازمان‌ملل با افغانستان در تمام عرصه‌ها ادامه خواهد یافت

دکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییۀ جمهوری اسلامی افغانستان، در جریان سفرش به نیویارک، با آقای انتونی گوتیرس دبیرکل سازمان ملل متحد ملاقات کرد.

در این دیدار، آقای گوتیرس ضمن خیرمقدم گفتن به رییس اجراییه و هیأت همراه‌شان گفت که به افغانستان علاقمندی ویژه‌ای دارد و سازمان ملل مانند همیشه به همکاری‌های نزدیک خود با حکومت و مردم افغانستان ادامه می‌دهد.

رییس اجراییه‌ی کشور با تشکر از دبیرکل سازمان ملل٬ از تلاش‌ها و حضور فعال این سازمان در افغانستان قدردانی کرددر ادامه، دوکتور عبدالله عبدالله تصویر مفصل و روشن از وضعیت سیاسی- امنیتی افغانستان٬ روابطه منطقه‌ای کشور٬ اعلان استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا درباره افغانستان و جنوب آسیا٬ تلاش‌ها برای تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و دست یافتن به صلح، ارایه کرد.

رییس اجراییه افغانستان گفت: حکومت افغانستان از استراتیژی جدید ایالات متحده حمایت می‌کند و خواسته‌های ما در این طرح گنجانیده شده است. پرداختن به مشکل پناهگاه‌های تروریست‌ها٬ مشروط به بودن شرایط و افزایش صلاحیت و امکانات قوای حمایت قاطع در افغانستان، از عمده‌ترین نقاط استراتیژی جدید است.

رییس اجراییه کشور در بخشی از صحبت‌هایش گفت که دهشت‌افگنان توان مقابله با قوای مسلح را از دست داده‌اند و بیشتر به حملات تروریستی و تخریبی در شهرها روی آورده‌اند.

دوکتور عبدالله عبدالله تأکید کرد که تا اکنون در سیاست پاکستان تغییری در بخش حمایت از دهشت‌افگنان و نابودسازی پناهگاه‌های آنان به وجود نیامده است٬ ولی امیدوار هستیم که پاکستان با استفاده از این فرصت در مبارزۀ مشترک با تروریزم با افغانستان و جامعه بین‌المللی همکاری جدی نماید.

رییس اجراییه با اشاره به سیاست‌های جدید حکومت وحدت ملی در مبارزه با موادمخدر به عنوان یکی از منابع عمده تمویل تروریزم و اقتصاد جرمی گفت که حکومت تصمیم گرفته است تا با زرع٬ تولید و قاچاق مواد مخدر برخورد جدی نماید و در روزهای اخیر چندین کارخانه تولید مواد مخدر هدف قرار گرفته و تخریب شدند.

دوکتور عبدالله عبدالله همچنان از اقدامات و تعهد حکومت وحدت ملی برای اصلاحات و مبارزه با فساد گفت و تأکید کرد که در پی اصلاحات مرحله‌ای و تغییرات لازم در ساختار مدیریتی کمیسیون انتخابات٬ انتخابات پارلمانی٬ شورای ولسوالی‌ها و سپس ریاست جمهوری برگزار می‌گردند.

رییس اجراییه افغانستان همچنان در صحبت‌های خود از آمادگی حکومت برای صلح و آشتی گفت و تاکید کرد که دروازه مذاکره و گفت و گو به روی تمام آنانی‌که آماده‌اند خشونت را کنار بگذارند و به مبارزه سیاسی روی ‌آورند، باز است. سپس، دبیرکل سازمان ملل گفت که این سازمان به ثبات سیاسی در افغانستان اهمیت فراوان قایل است. وی ابراز امیدواری کرد که انتخابات افغانستان در زمان معین برگزار گردد. دبیرکل سازمان ملل همچنان بر اصل همکاری‌های منطقه‌ای میان افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی برای رشد و توسعه منطقه‌ای تاکید کرد.

سرمنشی سازمان ملل همچنان در صحبتهای خویش علاه کرد که این سازمان خواهان رفاه و ترقی افغانستان می‌باشد و آماده است این کشور را در تمام عرصه‌ها همکاری  نماید.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha