صفحه اصلی | eslah | سیاست | رئیس اجرائیه: افغانستان به گذشتة تاریک بر نخواهد گشت

رئیس اجرائیه: افغانستان به گذشتة تاریک بر نخواهد گشت

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجرائیه: افغانستان به گذشتة تاریک بر نخواهد گشت

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی تاکید کرده است که تروریستان نمی‌توانند روند تغییر و توسعه در افغانستان را متوقف کنند.

  داکتر عبدالله که روز جمعه ( 7 میزان) در کنفرانس "شورای روابط جهانی هند" در دهلی جدید سخن می‌گفت، بیان داشت که افغانستان به گذشته تاریک بر نخواهد گشت.

در این کنفرانس که شمار زیادی از دیپلومات‌ها، پژوهشگران، روزنامه‌نگاران و شخصیت‌های هندی اشتراک کرده بودند، رییس اجراییه گفت که دولت افغانستان تفاوتی میان تروریستان قایل نیست و آن‌ها را به خوب و بد تقسیم نمی‌کند.

وی بر گسترش مناسبات منطقه‌یی تاکید ورزید و افزود که افغانستان به عنوان پلی میان جنوب و مرکز آسیا عمل می‌کند و به هیچ کشوری در منطقه تهدید نیست.

داکتر عبدالله درباره روابط کابل با اسلام آباد صحبت کرد و گفت که چالش‌هایی در روابط دو کشور وجود دارد و همه باید بدانند که رفاه و ثبات افغانستان به معنای رفاه و ثبات منطقه است.

وی افزود که مردم افغانستان صلح می‌خواهند و به همین دلیل ما درهای مذاکره و تفاهم با مخالفان مسلح را باز گذاشتیم.

داکتر عبدالله درباره ناآرامی‌های شمال کشور گفت که برخی‌ها فکر می‌کنند داعش از جانب ناتو و دولت افغانستان حمایت می‌شود؛ اما این مساله بی‌بنیاد است و ما بدون تمیز قایل‌شدن با گروه‌های هراس‌افگن مبارزه می‌کنیم.

رییس اجرایی کشور، درباره گسترش مناسبات تجاری با هند صحبت کرد و گفت که ما نباید منتظر باشیم که اوضاع تغییر کند و سرمایه‌گذاری نماییم.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha