صفحه اصلی | eslah | سیاست | دیدار رئیس جمهور غنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحدة امریکا

دیدار رئیس جمهور غنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحدة امریکا

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
دیدار رئیس جمهور غنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحدة امریکا

ترامپ: برای تأمین امنیت و‎مبارزه علیه تروریزم در افغانستان، صد درصد متعهد هستیم

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در حاشیة نشست سالانة مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویارک، با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا دیدار کرد.

در این دیدار سران دو کشور درخصوص مبارزه  با تروریزم، تأمین امنیت، توسعه اقتصادی و تجهیز و تمویل، ظرفیت ها و قربانی های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

دونالد ترامپ گفت، هم اکنون در افغانستان بیست گروه تروریستی فعالیت دارند که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان با نیرومندی و دلیری علیه آنها می جنگند. وی اضافه کرد که ما صد در صد برای تأمین امنیت و مبارزه با تروریزم در افغانستان متعهد هستیم.

ترامپ خاطرنشان کرد که حکومت و مردم ایالات متحده امریکا متعهد با هرنوع همکاری با افغانستان و تطبیق استراتیژی اعلام شده در مورد جنوب آسیا و افغانستان می باشد.

رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا گفت، ما خواهان تأمین صلح  و ثبات و توسعه اقتصادی در افغانستان هستیم و ایالات متحدۀ امریکا برای پیشرفت و رفاه افغانستان به شمول معادن در سکتورهای گوناگون، این کشور را همکاری اقتصادی خواهد کرد.

 وی گفت که ایالات متحدۀ امریکا ضمن همکاری های اقتصادی با افغانستان، کشورهای دیگر را نیز برای کمک و همکاری در عرصه های مختلف با افغانستان، تشویق 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha