صفحه اصلی | eslah | سیاست | رییس جمهورغنی در نیویارک: جهان در حالت مبهم به‌سر می‌برد و باید در راستای ترویج امیدواری تلاش شود

رییس جمهورغنی در نیویارک: جهان در حالت مبهم به‌سر می‌برد و باید در راستای ترویج امیدواری تلاش شود

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رییس جمهورغنی در نیویارک: جهان در حالت مبهم به‌سر می‌برد و باید در راستای ترویج امیدواری تلاش شود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان که در رأس یک هیات عالی رتبه دولتی به منظور اشتراک در هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد رهسپار ایالات متحدۀ امریکا گردیده بود، شام روز دوشنبه به وقت محلی وارد شهر نیویارک گردید.

رئیس جمهور کشور بعداً در نشستی که از سوی ایتلاف بین المللی امید برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

رئیس جمهور غنی در این نشست در سخنرانی اش که شماری از سران کشورهای دیگر نیز حضور داشتند، گفت: نفرت باعث دوری و بربادی می گردد و امید، پلی بخاطر از بین بردن فاصله ها می باشد.

رئیس جمهور کشور خاطرنشان کرد که جهان در حالت مبهم بسر می برد و در این حالت باید از قهرمانانی قدردانی کنیم که در زمینه ترویج امیدواری، محبت و آرزو در جهان تلاش می کنند.

رئیس جمهور با اشاره به سفر لورا بوش به افغانستان در سال های اخیر، گفت که در آن زمان من رئیس پوهنتون کابل بودم و خانم لورا بوش به هدف کمک به کودکان و زنان افغان آمده بود.

رئیس جمهور غنی از خانم لورا بوش که در جریان سفرش از لیلیه دختران دیدن کرد و با استادان اناث پوهنتون کابل ملاقات نمود، تشکری کرد.

مسؤولان ائتلاف بین المللی امید از رئیس جمهور غنی تقاضا نمودند تا جایزه ترتیب شده از سوی این نهاد را به لورا بوش اهدا نماید.

سپس لورا بوش صحبت نمود و از رئیس جمهور بخاطر اینکه جایزۀ مذکور را به وی اهدا نمود، تشکری کرد و با تاکید گفت که وی همیشه در کنار زنان و کودکان افغانستان باقی خواهد ماند و از هیچگونه کمک به آنان دریغ نخواهد کرد.

گفتنی است که ائتلاف بین المللی امید به منظور مبارزه با افراطیت و خشونت ایجاد شده است و به دختران و کودکان کشورهای جهان بخصوص افغانستان، کمک می کند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha