صفحه اصلی | eslah | سیاست | ستایش رییس جمهور از عملکرد نیروهای امنیتی در مهار حملة هراس‌افگنانه بر سفارت عراق

ستایش رییس جمهور از عملکرد نیروهای امنیتی در مهار حملة هراس‌افگنانه بر سفارت عراق

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
ستایش رییس جمهور از عملکرد نیروهای امنیتی در مهار حملة هراس‌افگنانه بر سفارت عراق

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، فرزدق زهیرالغلای سرپرست سفارت عراق در افغانستان را به حضور پذیرفت.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا سرپرست سفارت عراق در افغانستان از رئیس جمهور بخاطر اینکه وی را به حضور پذیرفت و همچنان قوای خاص پولیس که در مهار حمله تروریستی روز دوشنبه بالای سفارت عراق از خود شجاعت و دلیری نشان دادند، تشکری نمود.

وی، سلام ها و تمنیات نیک رئیس جمهور، صدراعظم و وزیر امور خارجه کشورش را به رئیس جمهور غنی و مردم افغانستان تقدیم کرده، گفت که پیام صدراعظم عراق در رابطه به حملۀ تروریستی بالای سفارت عراق این بود که تروریزم دشمن مشترک ترقی و پیشرفت هر دو ملت است و تروریستان هیچ مکانی برای فرار ندارند و سرکوب می شوند.

در این دیدار رئیس جمهور غنی گفت که خرسندم و جای شکر است که در اثر حمله تروریستی روز دوشنبه، به دیپلومات ها و سایر اعضای سفارت عراق صدمه وارد نگردید.

رئیس جمهور ضمن یادآوری از شجاعت و دلیری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، از سرعت عمل و اقدام به موقع آنان در مهار کردن حمله متذکره که از تلفات بیشتر جلوگیری نمودند، قدردانی و ستایشکرد.

رئیس جمهور کشور به حکومت و مردم عراق بخاطر موفقیت های اخیر شان در راستای مبارزه با تروریزم، تبریک گفت و خاطرنشان کرد که هر دو کشور دارای دشمن مشترک بوده و  در خط مقدم مبارزه علیه تروریزم قرار دارند.

محمد اشرف غنی، همکاری میان افغانستان و عراق و کشور های منطقه و جهان را در راستای مبارزه با تروریم لازمی دانسته، از همکاری حکومت و مردم افغانستان در این خصوص اطمینان داد.

رئیس جمهور به  سرپرست سفارت عراق در افغانستان گفت که سلام ها و تمنیات نیک وی را به رئیس جمهور و سایر مقامات آن کشورش برساند. وی افزود: حکومت افغانستان تامین امنیت دیپلومات ها و ساحات دیپلوماتیک را در اولویت کاری خویش قرار داده است.

فرزدق زهیرالغلای سرپرست سفارت عراق در افغانستان گفت که ما در راستای مبارزه با تروریزم در کنار مردم افغانستان قرار داریم و دشمن مشترک ما هرگز به موفقیت نایل نخواهد شد.

وی در اخیر این دیدار بااشاره بر اینکه افغانستان و عراق منحیث دو کشور مسلمان و برادر، دارای مناسبات دیرینه، تاریخی و استراتیژیک اند، گفت که سفارت عراق در کابل بزودی بازگشایی گردیده و به کارش به طور عادی ادامه خواهد داد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha