صفحه اصلی | eslah | سیاست | در دومین نشست کمیتۀ رهبری توزیع شناسنامه‌های برقی مطرح شد: برنامـۀ توزیـع شناسنـامه‌های برقـی تسریـع شود

در دومین نشست کمیتۀ رهبری توزیع شناسنامه‌های برقی مطرح شد: برنامـۀ توزیـع شناسنـامه‌های برقـی تسریـع شود

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
در دومین نشست کمیتۀ رهبری توزیع شناسنامه‌های برقی مطرح شد: برنامـۀ توزیـع شناسنـامه‌های برقـی تسریـع شود

دومین نشست کمیتهٔ رهبری توزیع شناسنامه‌های برقی به ریاست مشترک دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان و استاد محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری با حضور مسوولان ذیربط دولتی روز پنجشبنه (۵ اسد) تدویر یافت.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور با ابراز خرسندی از تلاش‌های اداره مرکزی ثبت احوال نفوس گفت که برای توزیع شناسنامه‌های برقی تدابیر و هماهنگی لازم با نهادهای ذیربط دولتی صورت گیرد تا این روند سریع‌تر پیش برود.

همچنان استاد محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری ضمن تاکید بر سرعت عمل بیان داشت که اداره مرکزی ثبت احوال نفوس تلاش ورزد که در روزهای آینده،زمان آغاز فعالیت مراکز توزیع شناسنامه‌های برقی را مشخص سازد.

در این نشست روی طرح پیشنهادی اداره مرکزی ثبت احوال نفوس در مورد ایجاد مراکز ثبت نام در وزارت خانه‌ّها، تامین امنیت مراکز، امکانات مورد نیاز، آموزش کارمندان جدیدالتقرر، بودجه و تشکیلات این اداره برای آغاز توزیع شناسنامه‌های برقی بحث و فیصله صورت گرفت.

همایون محتاط رییس اداره مرکزی ثبت احوال نفوس، طرح پیشنهادی این اداره را در نشست کمیتهٔ رهبری مطرح کرد و گفت که این اداره بر اساس پلان عملیاتی تصمیم دارد که در آغاز پنج مرکز توزیع شناسنامه‌های برقی را در پنج وزارت‌خانه ایجاد کرده و به مرور زمان افزایش دهد.

کمیتهٔ رهبری درباره تامین امنیت مراکز ثبت نام توزیع شناسنامه‌های برقی فیصله کرد که وزارت امور داخله وظیفه دارد که برای تامین امنیت این مراکز اقدامات لازم را روی‌دست گیرد.

همچنان به وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی وظیفه سپرده شد که در مورد نهایی‌شدن قرارداد با شرکت «جی‌ تی آر» و آموزش کارمندانِ جدید اداره مرکزی ثبت احوال نفوس به زودی اقدام کند.

در این نشست، نماینده وزارت مالیه از تامین بودجه توزیع شناسنامه‌های برقی که پنج میلیون دالر در نظر گرفته شده است به کمیته رهبری اطمینان داد.

کمیته رهبری درباره طرح تشکیلاتی اداره مرکزی ثبت احوال نفوس به مسوولان این اداره هدایت داد که این موضوع را در هماهنگی با اداره امور ریاست جمهوری و کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی به بحث بگیرد.

در اخیر، کمیته رهبری توزیع شناسنامه‌های برقی از طرح پیشنهادی اداره مرکزی ثبت احوال نفوس در مورد واگذاری روند تایید شناسنامه‌های شهروندان به سکتور خصوصی استقبال کرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha