صفحه اصلی | eslah | سیاست | ولسی جرگه: نشست مسکو، مداخله آشکار در امور داخلی افغانستان است

ولسی جرگه: نشست مسکو، مداخله آشکار در امور داخلی افغانستان است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
ولسی جرگه: نشست مسکو، مداخله آشکار در امور داخلی افغانستان است

ولسی جرگه می گوید که نشست روسیه، چین و پاکستان در مورد روند صلح افغانستان، مداخله آشکار در امور داخلی افغانستان است.

   عبدالروف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه که در نشست روز گذشته این مجلس صحبت می کرد گفت: "نشست مسکو مداخله آشکار در امور داخلی افغانستان است و ما برگزاری این نشست را بدون حضور افغانستان محکوم می کنیم".

آقای ابراهیمی تاکید ورزید که نشست کشورهای روسیه، چین و پاکستان در مورد صلح افغانستان نگران کننده است و حکومت افغانستان باید دیپلماسی واضح و روشن را در مورد کشورهای همسایه و منطقه در پیش گیرد. به گفته وی، مجلس نمایندگان در مورد نگرانی های احتمالی امنیتی ناشی از نشست مسکو و تدابیر جنگی، با نهادهای امنیتی نشستی را برگزار خواهد کرد. از سوی دیگر صالح محمد صالح دیگر عضو مجلس نیز برگزاری نشست مسکو را برای حکومت افغانستان شرم آور توصیف کرد.آقای صالح افزود، حکومت افغانستان در برابر توطئه های احتمالی نشست مسکو نباید خاموشی اختیار کند و برای مقابله با هرگونه نتیجه ی این نشست آمادگی داشته باشد.

نشست روسیه، چین و پاکستان قرار است امروز سه شنبه (۷جدی) درمورد بررسی روند صلح دولت افغانستان با طالبان در مسکو برگزار شود؛ اما در این نشست کسی از دولت افغانستان نمایندگی نمی کند.

پیش از این وزارت خارجه افغانستان نیز در واکنش به برگزاری نشست مسکو گفته است که هرگونه نشستی در مورد افغانستان بدون حضور نماینده دولت افغانستان هیچ گونه نتیجه ای در پی نخواهد داشت.

اما نگرانی ها از آنجا سرچشمه می گیرد که چنین نشست های به جای آوردن صلح زمینه بدبختی مردم افغانستان را فراهم کند و یک بار دیگر کشور را به میدان رقابت های قدرت های بزرگ جهانی مبدل سازد.

روسیه از حضور گروه داعش در افغانستان نگران است و به همین خاطر ادعاهایی وجود دارد که این کشور به منظور مبارزه با این گروه، طالبان را حمایت سیاسی و تسلیحاتی می کند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha