صفحه اصلی | eslah | سیاست | معاون دوم رئیس جمهور در دیدار با شارژ دافیر سفارت امریکا در کابل: مبارزه با هراس‌افگنی به یک ضرورت اساسی مبدل شده است

معاون دوم رئیس جمهور در دیدار با شارژ دافیر سفارت امریکا در کابل: مبارزه با هراس‌افگنی به یک ضرورت اساسی مبدل شده است

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
معاون دوم رئیس جمهور در دیدار با شارژ دافیر سفارت امریکا در کابل:   مبارزه با هراس‌افگنی به یک ضرورت اساسی مبدل شده است

هوگو لورنس، شارژ دافیر سفارت امریکا در کابل با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار کرده و در این دیدار روی موضوعات مختلف بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

معاون رئیس جمهور ضمن ابراز قدر دانی ازکمک دولت امریکا به افغانستان در طول بیش از یک دهه گذشته، با اشاره به اینکه حکومت جدیدی در امریکا روی کار می آید، به استحکام روابط متقابل میان دو کشور به خصوص در عرصه مبارزه با تروزیم تأکید ورزیده گفت که روابط میان دو کشور به روابط ستراتیژیک تبدیل شده و بدون شک این رابطه همچون گذشته ادامه خواهد یافت.

استاد دانش با اشاره به اینکه با روی کار آمدن حکومت های جدید ممکن است در نحوه اجرای برنامه ها و کارها تغییرات به میان آید گفت: وضعیت درسطح بین المللی و منطقه و حفظ دستاوردهای گذشته، ایجاب می کند سطح همکاری ها بین دوکشور افغانستان و امریکا بیش ازپیش گسترش یابد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به تجارب گذشته در زمینه همکاری های متقابل میان دو کشور و همکاری های امریکا درعرصه های مختلف گفت که حکومت افغانستان انتظار دارد همکاری های نیروهای امنیتی امریکا در افغانستان تقویت و تداوم یابد؛ زیرا وضعیت امنیتی در منطقه نسبت به چهار سال پیش به گونه ای است که مبارزه با تروریزم و افراط گرایی به یک اولویت اساسی مبدل شده است.

وی بازنگری در نحوۀ مصرف و شفافیت و نظارت برکمک های دولت امریکا در افغانستان را از انتظارات دیگر حکومت از دولت جدید  امریکا خوانده افزود که به منظور استفاده مؤثر و جلوگیری از سؤ استفاده، بهتر خواهد بود که کنترول و نظارت جدی تر از سوی هردو حکومت افغانستان و امریکا دراین زمینه اعمال گردد. استاد دانش ضمن تأکید به اهمیت پروسه صلح و تأمین ثبات در کشور، مکانیزم گذشته برای گفتگوهای صلح را ناکام خوانده افزود که دولت امریکا به خصوص حکومت جدیدی که درآن کشور روی کار می آید، به عنوان یکی از همکاران اصلی مردم افغانستان می تواند در زمینه تأمین صلح نقش سازنده و اثر گذرا داشته  باشد.

معاون رئیس جمهور تقویت دموکراسی، حاکمیت قانون و تأمین ثبات در افغانستان از جمله برگزاری انتخابات را از اولویت های دیگر برشمرده، گفت در برگزاری انتخابات پیشرو، حمایت همکاران بین المللی و حکومت افغانستان از کمیسیون های جدید انتخاباتی و رسیدگی به مشکلات تخنیکی آنها، به عنوان پیش نیاز های اصلی محسوب می گردد. وی در مورد مبارزه با پدیده فساد نیزگفت: اگرچه این پروسه یک فرایند طولانی دارد، اما اخیرا اقدامات سازنده روی دست گرفته شده و هیأت رهبری حکومت برای مبارزه با فساد در ادارات دولتی عزم قاطع دارد که ایجاد مرکز عدلی وقضایی نمونه واضح تصمیم حکومت در مقابله با فساد است.

دراین دیدار شارژ دافیر سفارت امریکا نیز ضمن یاد آوری از نقش سازنده معاون رئیس جمهور در هیأت رهبری حکومت و تلاش وی در جهت تحکیم وحدت و همدلی، نسبت به گسترش روابط دولت جدید امریکا با مردم افغانستان اطمینان داده گفت وی در زمان مأموریتش تلاش خواهد کرد تا این روابط بیش از گذشته توسعه یابد.

وی با اشاره به اینکه در ترکیب اداره حکومت جدید امریکا افراد روی کار آمده اند که شناخت بهتری از افغانستان دارند گفت: با توجه به تحرکات که در منطقه وجود دارد، همکاری دو کشور در زمینه های مختلف به خصوص در امر مبارزه با تروریزم، یک ضرورت جدی است.

وی ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های بدست آمده توسط حکومت وحدت ملی در زمینه های مختلف، مبارزه با فساد ازسوی هیأت رهبری حکومت وحدت ملی را یک اولویت اساسی خوانده افزود که این اقدام می تواند در بخش های مختلف از جمله در تقویت نیروهای امنیتی افغانستان و سلامت رهبری ادارات امنیتی این کشور مؤثر واقع شود.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha