صفحه اصلی | eslah | سرمقاله | لزوم عدم توقف عملیات پاکسازی وتعقیب دشمن

لزوم عدم توقف عملیات پاکسازی وتعقیب دشمن

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
لزوم عدم توقف عملیات پاکسازی وتعقیب دشمن

نیروهای ملی امنیتی کشور مرکز ولسوالی تیوره ولایت غور را از زیر سیطره طالبان بیرون کرده ودر حال حاضر سرگرم پاکسازی سایر مناطق از حضور ووجود افراد متعلق به این گروه می باشند. گفته می شود که این افراد سر به بیابان وکوه ها گذاشته وبا بر جای گذاشتن کشته وزخمی منطقه را واگذاشته اند. نیروهای ملی امنیتی کشور در استقامت های بغلان مرکزی ونیز ولایت فاریاب دستاوردهای قابل توجهی داشته اند. وزارت دفاع ملی به رسانه ها گفته که تمام راه های منتهی به ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیا را پاکسازی ودر زودترین فرصت ممکن مرکز این ولسوالی نیز از وجود افراد وابسته به گروه طالبان پاکسازی خواهد شد. چندی پیش ولسوالی های در ولایت هلمند وسایر ولایات پس از آنکه طالبان سلطه خود بر آن ها را قایم کرده به مدت زمانی کمی از زیر سیطره شان بیرون شده ودوباره به دست نیروهای ملی امنیتی کشور افتاده است.

  طالبان ودیگر گروه های تروریستی توان نگهداشت مناطقی را که به زیر سیطره خود می اورند ندارند. ودر کوتاه ترین مدت زمانی این مناطق دوباره از سوی قوت های امنیتی ملی کشور پاکسازی وافراد طالبان وگروه های هراس افگن عقب زده شده ومتواری میگردند. اما این سبب می شود که مناطق بار بار بین نیرو های ملی امنیتی وگروه های هراس افگنی چون طالبان وسایر گروه های تروریستی دست به دست شود. این دست به دست شدن مناطق عواقب دشوار وسختی را بر باشنده گان ومردم محل از خود بر جای میگذارد و باعث از بین رفتن منابع زنده گی شهروندان میشود.

   نگرانی شهروندان هم همیشه این بوده که طالبان ودیگر گروه های تروریستی پس از مدتی دوباره به نیرو های شکست خورده خود سروسامان تازه داده وآماده می شوند که بار دیگر مناطقی را که با قربانی شدن نیروهای متعلق به نهادهای امنیتی ونیز اتلاف منابع مالی وتسلیحاتی وخون دل خوردن نیروهای ملی امنیتی کشور آزاد شده وقبلا به سیطره آنان خاتمه داده شده بوده است مورد حمله وتهاجم قرار داده وتلاش و کوشش به خرچ دهند که بار دیگر بر آن مناطق سیطره خود را قایم کنند.

    این شهروندان به نیروهای ملی امنیتی ومسئوولان ومقامات عالی در نهادهای ملی امنیتی کشور پیشنهاد می دهند که در حالاتی که از آن تذکر رفت کوشش بر این متمرکز شود که دشمن تا اخرین دم تعقیب ودنبال شده وآخرین نقاطی که احتمال موجودیت دشمندر آن میرود پاکسازی شود. تا این احتمال که دشمن بار دیگر تجدید قوا کرده وبه نیروهای شکست خورده خود سروسامان تازه داده وآماده انجام حمله بالای مناطق شوند به کلی از بین برود.

     به باور شهروندان نگهداشت مناطق ونهادینه سازی امنیت مناطق باید با اهمیت تر از تصرف و پاکسازی آنها باید دانسته شود. پس از هر عملیات پاکسازی باید تدابیری اتخاذ گردد که مناطق آزاد شده دوباره به تصرف دشمن در نیاید. باید برای مهار تهدیداتی که دشمن میتواند به وجود اورد از پیش تدابیر در نظر گرفته شده وبرنامه ریزی گردد. چون به باور این تعداد شهروندان در این صورت است که هیچگاه شاهد حوادثی مانند آنچه که در یکی دو سال اخیر در ولایت کندز وبغلان اتفاق افتاد نخواهیم بود. وبه باور آنان لازم است که در این زمینه توجه شده وتدابیر لازم اتخاذ وبه اجرا گذاشته شود.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha