صفحه اصلی | eslah | اخبار | افغانستان | نشست سه‌جانبه‌ای میان افغانستان پاکستان و چین در آینده‌ی نزدیک برگزار می‌گردد

نشست سه‌جانبه‌ای میان افغانستان پاکستان و چین در آینده‌ی نزدیک برگزار می‌گردد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
نشست سه‌جانبه‌ای میان افغانستان پاکستان و چین در آینده‌ی نزدیک برگزار می‌گردد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با «دینگ شیجون» نمایندۀ خاص جمهوری مردم چین برای افغانستان و پاکستان، دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا آقای دینگ شیجون، تمنیات نیک و دعوت‌نامۀ رئیس جمهور کشورش را بخاطر اشتراک رئیس جمهور غنی در اجلاس آیندۀ سازمان همکاری های شانگ‌های که در چین برگزار می گردد، تقدیم کرد.

در مقابل، رئیس جمهور غنی از نمایندۀ خاص جمهوری مردم چین برای افغانستان و پاکستان خواست تا تمنیات نیک وی را نیز به رئیس جمهور کشورش برساند و دعوت رئیس جمهور چین را بخاطر اشتراک در اجلاس متذکره پذیرفت.

همچنان هر دو جانب در مورد اتصال منطقوی، پروژه های اقتصادی و انکشافی و تامین صلح و ثبات در افغانستان و منطقه، بحث و تبادل نظر کردند.

نماینده خاص جمهوری مردم چین برای افغانستان و پاکستان گفت که کشورش در نظر دارد تا نشست سه جانبۀ چین، افغانستان و پاکستان را به سطح وزرای خارجه در مورد صلح، امنیت و همکاری های اقتصادی منطقه برگزار نماید و آرزومندیم که افغانستان در آن اشتراک کند.

رئیس جمهور غنی، برگزاری نشست سه جانبه از سوی جمهوری مردم چین را برای ثبات منطقه و گسترش همکاری های اقتصادی مهم دانست و خاطرنشان نمود که افغانستان در این نشست اشتراک خواهد کرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha