صفحه اصلی | eslah | اخبار | افغانستان | سفر رییس ‌جمهورغنی به ازبیکستان

سفر رییس ‌جمهورغنی به ازبیکستان

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
سفر رییس ‌جمهورغنی به ازبیکستان

محمد اشرف غنی رئیس ‌جمهوری اسلامی افغانستان، در یک سفر رسمی دو روزه عصر روز گذشته در رأس یک هیئت عالی‌رتبۀ دولتی، عازم تاشکند پایتخت ازبیکستان گردید.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رئیس‌ جمهور غنی در سفرش به ازبیکستان با شوکت میرضیایف رئیس‌ جمهور و عبدالله عارف‌اوف صدراعظم آن کشور دیدار خواهد کرد و پیرامون گسترش روابط و همکاری‌ها درعرصه‌های مختلف میان دو کشور، بحث و تبادل نظر خواهند نمود. همچنان اعلامیۀ مشترک نیز از سوی سران افغانستان و ازبیکستان صادر خواهد شد.

در جریان این سفر، چندین موافقت‌نامه و اسناد همکاری در زمینه‌های گوناگون به‌ویژه سکتورهای امنیتی، ترانزیت زمینی و هوایی، اقتصاد و تجارت، تحصیلات عالی، انرژی، زراعت و معاهدۀ مساعدت‌های حقوقی باحضورداشت سران افغانستان و ازبیکستان از سوی مقامات دو کشور به امضا خواهد رسید.

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی، از برخی اماکن تاریخی شهرهای تاشکند و بخارا نیز دیدن خواهد کرد و در پوهنتون بخارا خطاب به دیپلمات‌ها، محصلین و استادان آن پوهنتون، سخنرانی خواهد داشت. رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان را در این سفر، محمدحنیف اتمر مشاور امنیت ملی، صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه، اکلیل حکیمی وزیر مالیه، عبدالسلام رحیمی رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری، فیض‌الله ذکی وزیر کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین، محمدشاکر کارگر نمایندۀ خاص رئیس‌جمهور در امور کشورهای آسیای‌ میانه، فضل‌محمود فضلی و شهرزاد اکبر مشاورین مقام عالی ریاست جمهوری و محمدهارون چخانسوری معاون ارتباطات استراتیژیک و رسانه‌های ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری، همراهی می‌نمایند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha