صفحه اصلی | eslah | اخبار | افغانستان | سنگ تهداب دو پروژه مهم در پوهنتون کابل گذاشته شد

سنگ تهداب دو پروژه مهم در پوهنتون کابل گذاشته شد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
سنگ تهداب دو پروژه مهم در پوهنتون کابل گذاشته شد

سنگ تهداب دو پروژه مهم به ارزش مجموعی 60 میلیون دالر در پوهنتون کابل گذاشته شد.

  سنگ تهدابِ ساختمان‌های تالار نشست‌ها (ادیتوريم) و اداره تدریسی پوهنتون کابل، با حضور داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه، مسوولان وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون کابل گذاشته شد.

این پروژه به هزینه نزدیک به ۶۰ میلیون دالر امریکایی از سوی جمهوری خلق چین ساخته می‌شود که در جریان سفر رییس جمهور و رییس اجراییه به آن کشور روی آن توافق صورت گرفته بود.

داکتر عبدالله در این مراسم گفت که تطبیق این پروژه در یک نهاد علمی -‌ تاریخی و با اعتبار یک سمبول ماندگار در تاریخ دوکشور خواهد بود.

وی بیان داشت که چین در ۱۶ سال گذشته به حیث یک همسایه خوب کمک‌های زیاد و موثری را در تمام عرصه‌ها به‌ویژه بازسازی افغانستان انجام داده است.

رییس اجراییه افزود که سرمایه‌گذاری در بخش تحصیلات عالی به معنی سرمایه‌گذاری روی سلامت و رفاه جامعه، تمامیت ارضی و آینده بهتر برای افغانستان است، چون تاثیرات ماندگار و دوامدار دارد.

داکتر عبدالله خطاب به مسوولان وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون کابل گفت که دانشجویانِ با استعداد و مبتکر داریم که در تمام عرصه‌ها استعدادشان را ثابت کردند، آنان برای رشدشان فقط زمینه می‌خواهند.

وی تاکید کرد که همه ما مسوولیت داریم که فرصت از دست رفته را جبران کنیم و ما زمان برای ضایع کردن نداریم. باید از هر لحظه استفاده بهینه صورت گیرد.

رییس اجراییه با ابراز خرسندی از کارهای انجام شده در پوهنتون کابل یادآور شد که این نهاد سهم مؤثری در آبادی، بالابردن ظرفیت جوانان، ایجاد کار در بخش خصوصی و دولتی داشته است.

حمیدالله فاروقی رییس پوهنتون کابل نیز گفت، پروژه‌های ساختمان تدریسی در ۴۰ اتاق و ساختمان ادیتوریم با ظرفیت ۵۰۰ نفر ساخته می‌شود که در تاریخ روابط دوکشور نقش محوری خواهد داشت.

همچنان، داکتر عبدالطیف روشان سرپرست وزارت تحصیلات عالی این پروژه را نشان دهنده‌ دوستی و حسن‌نیت دو کشور عنوان کرد. در این برنامه، یوجینگ سفیر چین در کابل بر گسترش روابط دوجانبه و تداوم همکاری‌ها میان کابل-پکن تاکید کرد و گفت که افغانستان و چین از همسایگان نیک بوده است و همکاری‌های دو کشور دوامدار خواهد بود.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha