صفحه اصلی | eslah | مصاحبه | حافظی: سهم افغانستان در طرح "یک کمربند و یک راه" ناچیـز اسـت

حافظی: سهم افغانستان در طرح "یک کمربند و یک راه" ناچیـز اسـت

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
حافظی: سهم افغانستان در طرح "یک کمربند و یک راه" ناچیـز اسـت

پروژه را ابریشم، طرحی که از سوی کشور چین تحت نام یک کمربند یک راه راه اندازی شده ، یکی از پروژه های مهم اقتصادی است که در آینده می تواند نقش بسزایی در همگرایی اقتصادی و رشد اقتصاد در سطح منطقه و بخصوص افغانستان بازی کند. کوتاه ترین راه که آسیای شرقی را به اروپا وصل می کند، همین راه است و اکنون چین آماده گی دارد تا چند صد میلیارد دالر روی این طرح سرمایه گذاری نماید که بیشتر از پنجاه کشور به گونه مستقیم و غیر مستقیم به آن وابسته است، اما گفته می شود که اکنون افغانستان شامل این پروژه نیست و به نحوی به حاشیه کشیده شده است.

اما چرا افغانستان شامل این پروژه نیست و جایگاه افغانستان در حال حاضر در کجا است، هدف کشور چین در به حاشیه نگهداشتن افغانستان در این پروژه بزرگ چیست؟

آقای اذرخش حافظی ، رئیس روابطه بین المللی اتاق تجارت و صنایع و آگاه امور اقتصادی با اشاره به پیشینه تاریخی راه ابریشم و جایگاه افغانسان در این پروژه گفت: افغانستان از نظر موقعیت جغرافیایی طوری واقع شده که از بدو تاریخ تا امروز مورد توجه و نقطه اتصال تمدن های بزرگ بوده که یکی از آن راه ابریشم است.

این راه همان راه است که لاجورد افغانستان به واسطه آن به  مصر می رسید. زمانیکه اروپا تولیدات ابریشم چین را خریداری می کرد، این جاده بنام جاده ابریشم مشهور شد. ابریشم تولید شده در چین به یونان و بعداً به کشورهای دیگر   اروپای غربی و اروپای شرقی می رسید، این تمدن از همین سیر عبور می کرد، و تجارت و داد و ستدد در این مسیر وجود داشت.

یعنی افغانستان از قدیمی ترین کشور هایی  است که تجارت خارجی داشت.    به باور آقای حافظی، افغانستان در گذشته یکی از گذرگاه های اتصال منطقوی بود، راه ابریشم از چین آغاز و از افغانستان یا آریانا سابق عبور می کرد و بعد از طریق آسیای صغیر به اروپا وصل می شد. در مسیر دیگر از طریق ایران به ترکیه می رفت و به اروپا می رسید. از اینرو افغانستان نقطه اتصال شرق وغرب در‌‌آن زمان بود. یعنی آسیای شرقی را به آسیا غربی و‌آسیا مرکزی را به آ‌سیای جنوبی وصل می نمود که خوشبختانه این موقعیت هنوزهم به جایش باقی است.

آقای اذرخش در مورد جایگاه افغانستان در پروژه یک کمربند و یک راه گفت: متأسفانه افغانستان از مسیر اصلی بدور مانده، کشور چین دو مسیر را انتخاب کرده که یک مسیر آن به گوادر می رود و از آن طریق به خلیج فارس و از جنوب افغانستان می گذارد.

مسیر دیگر که از راه قرا قرم گذشته و از آن طریق به خلیج فارس و به کشورهای غربی خلیج فارس و تا شمال آفریقا می رسد. مسیر دیگر از تاجیکستان می گذرد. با وصف آن این پروژه بزرگ بین المللی که بنام یک کمر بند  و یک راه نامگذاری شده، چون در مسیر راه ابریشم است صد فیصد تطابق نمی کند. چین در این پروژه بزرگ هفت صد و بیست و چند میلیارد دالری، برای افغانستان سهم کوچک داده، اما افغانستان شریک اصلی این پروژه نیست.

گفته شده، امریکا نیز این پروژه را رویدست داشت و می خواست افغانستان را مرکز ترانزیت بسیازد، اکنون که چین این ابتکار را بدست گرفته، افغانستان از مسیر اصلی دور مانده، مشکل در کجاست؟

آقای اذرخش به این باور است که در این جا دو هدف نهفته است. یکی این که پاکستان متعهد استراتیژیک چین است، بناَ چین بیشتر به جغرافیای پاکستان توجه کرده و هدف دوم این است که افغانستان کشور محاط به خشکه است .   بنا چین پاکستان را  ترجیح داده است. این دو کشور متحد سیاسی و اقتصادی هم استند. بناَ چین و پاکستان خواستند مانند زنجیر با هم وصل شوند، یگانه کاری را که حکومت افغانستان در این رابطه باید انجام بدهد، کشور چین را قانع بسازد تا بین دهلیز جنوبی و شمالی کمر بندی را از مسیر افغانستان ایجاد نماید.

باید از وسط افغانستان دو مسیر یکی از آسیایی مرکزی و دیگر از مسیر پاکستان بگذرد، هردو را می تواند ما را به این پروژه وصل نماید تا ما در هردو بخش فعال باشیم.

همچنان مسافر قوقندی سخنگوی وزارت تجارت افغانستان ضمن با اهمیت خواندن این راه بزرگ اقتصادی، وصل نمودن افغانستان را به عنوان یک کشور ترانزیتی به منطقه از اهداف اصلی حکومت می داند.

صیام پسرلی سخنگوی اتاق تجارت و صنایع می گوید: راه ابریشم که در تجارت و ترانزیت افغانستان از اهمیت خاص برخوردار است، قبلاً افغانستان جز این پروژه نبود، اما حکومت افغانستان تلاش دارد تا افغانستان هم جز این طرح یا پروژه باشد، زیرا بدون افغانستان تطبیق چنین پروژه بزرگ مشکل است اما ناممکن نیست.

از سویی هم در تازه ترین خبر، در نشست سه جانبه وزرای خارجه افغانستان، پاکستان و چین در شهر بیجینگ ضمن احیای فضای اعتماد میان افغانستان و پاکستان و زمینه سازی برای آغاز همکاری های مشترک کشورهای منطقه و از جمله دو کشور  افغانستان و پاکستان، علیه عوامل نا امنی در منطقه و امحای تروریزم، سه کشور موافقت کردند تا افغانستان نیز به پروژه یک کمربند و یک راه بپیوندد. بر بنیاد توافق وزرای خارجه افغانستان، پاکستان و چین، دهلیز اقتصادی چین- پاکستان از طریق افغانستان به آسیای میانه توسعه می یابد که از این طریق افغانستان سهمش را در این پروژه دریافت خواهد کرد.

 مهوش

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha