صفحه اصلی | eslah | مصاحبه | سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی: فعالیت‎های شبکه‌های اجتماعی به زودی در چوکات قانون تنظیم می شود

سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی: فعالیت‎های شبکه‌های اجتماعی به زودی در چوکات قانون تنظیم می شود

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی: فعالیت‎های شبکه‌های اجتماعی به زودی در چوکات قانون تنظیم می شود

در حال حاضر خدمات مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در کشور رشد چشم‎گیری داشته، ما شاهد رشد وتوسعه بی‎سابقه در عرصه خدمات مخابرات و تکنالوژی معلوماتی هستیم که امروز افغانستان در این عرصه می‎تواند با کشورهای همسایه برابری و رقابت نمایید. چنانچه هم اکنون بیشتر از ده کمپنی مخابراتی در رقابت یکدیگر مصروف ارائه خدمات مخابراتی به شهروندان می‎باشد که حدود 90 % از هموطنان ما به این خدمات دسترسی دارند.

بر مبنای گزارش وزارت مخابرات در سال گذشته ساحه پوشش خدمات انترنت از چهار درصد به هفت درصد افزایش یافته، توزیع  هزاران خط تیلفون دیجیتال وکاهش قیمت انترنت از فعالیت‎‏های این وزارت عنوان شده که مجموع عواید  در سال گذشته حدود پنج عشاریه نه میلیارد افغانی از مالیات ده درصدی بر کریدت کارت‎های موبایل جمع آوری شده است.

با  این همه فعالیت‎ها و دست آوردها هنوز هم در بخش‎های این سکتور مشکلاتی چون عرضه سیم‎کارت‎های غیر مجاز در بازارها، بلند بودن بهای انترنت و بی کیفیت بودن آن و ده‌‎ها مورد دیگر وجود دارد که شهروندان شکایت دارند، این موارد را با نجیب الله ننگیالی سخنگوی وزارت مخابرات شریک ساختیم.

با آن‎که فعالیت‎های این وزارت در عرضه خدمات مخابراتی و اطلاعاتی رشد چشم‎گیری داشته، اما مشکلات عدیده در ارائه خدمات مخابراتی وجود دارد، یکی از این مشکلات عرضه سیم‎کارت‎های غیر مجاز است که هنوز هم جریان دارد و بیشتر مخالفین و جنایت‎کاران از آن استفاده می‎‏نمایند.

 چرا تا کنون وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی جلو فروش آن‎را نگرفته و هم‎چنان بگویید اثرات منفی آن در روند کار وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی چه می‎باشد؟

وی در پاسخ گفت: رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی برای حل این مشکل طرزالعمل جدید را نهایی ساخته و به تمام شبکه‎های مخابراتی فرستاده است که مطابق آن از آغاز هفته آینده، سیم‎کارت‎های که جدیداً به بازار عرضه می‎گردد با طی مراحل خاص باید ثبت و راجستر شود.

آقای ننگیالی افزود: مشکل اساسی در نبود تذکره الکترونیکی است که تا کنون توزیع نشده، هرگاه روند توزیع تذکره الکترونیکی تکمیل شود و مشتریان از این طریق سیم‌‎کارت اخذ ‎نمایند، دیگر در این بخش مشکل وجود نخواهد داشت، البته با تطبیق این طرزالعمل هشتاد درصد مشکل همهشریان ما حل خواهد شد.

 به گفته سخنگوی وزارت مخابرات، وزارت مخابرات شش ماه برای تطبیق این طرزالعمل به شرکت‎های مخابراتی وقت تعیین نموده است.

از سویی هم فرمان تازه رئیس جمهور محمد اشرف غنی منبی بر توزیع تذکره الکترونیکی طی نود روز دیگر می‎تواند نوید خوبی برای حل این مشکل باشد.

در بخش دیگر از مشکلات که تعدادی زیاد از مشتریان خدمات مخابراتی از آن شکایت دارند پائین بودن کیفیت خدمات است که در مقایسه با کشورهای همسایه این خدمت را به نرخ بسیار نازل ارزیابی می‎نمایند. از سویی هم وزارت مخابرات تا کنون نتوانسته در کاهش نرخ در خصوص خدمات مخابراتی عمل نمایید؟

آقای ننگیالی در این مورد می‎گوید: با وصل شدن پروژه فایبر نوری که در حال حاضر چهار صد و هشتاد کیلومتر از کاشغر چین به فیض‎آباد وصل می‎شودکیفیت و سرعت انترنت بعد از این بهتر خواهد شد که با وصل آن نه تنها سرعت انترنت بهتر می‎شود، بل افغانستان از انحصار نجات پیدا می‎کند، چون کیفیت انترنت و (3جی) در کشور چین به سطح بالا قرار دارد انترنتی که از طریق کشور چین وصل می‎شود از افغانستان به کشورهای ایران و آسیایی میانه می‎رود.

و در بلند رفتن عواید وزارت مخابرات تاثیر مثبت دارد.

وی افزود:  هم اکنون شبکه فایبر نوری به بیست و چهار ولایت وصل است که در آینده این شبکه به تمام ولایات کشور وصل می شود.

درعین حال سکتور مخابرات در افغانستان به سرعت رشد می کند به گونه مثال بهای 4MB انترنت در سال (2001) پنج هزار دالر بود و تا سال (2017) به سی و پنچ دالر تنزیل  نموده است.

 آقای ننگیالی در رابطه به شکایات شهروندان مبنی بر سوء استفاده های شرکت های مخابراتی و بلند بودن نرخ خدمات مخابراتی می گوئید: وزارت مخابرات این شکایات را با تمام شرکتهای مخابراتی شریک می سازد.

اداره تنظیم خدمات مخابراتی یا
 ( اترا) تمام شبکه های مخابراتی را کنترول می نماید هم اکنون روند اخذ ده در صدی مالیه از کریدت کارتها توسط همین اداره کنترول می شود که از این بابت 6.3 میلیارد  افغانی مالیه جمع آوری شده و به خاطر حل هر چه زودتر این مشکل سیستم جدید بنام ( ریل تایم ) یا تایم دقیق رویدست است که با نصب این سیستم سطح عواید بلند می رود و هم شفافیت دقیق می شود.

سوء استفاده از شبکه های اجتماعی چون فیس بوک ، تویتر و ... که بیشتر کاربران این شبکه ها به جای استفاد ه درست ، تعصبات قومی لسانی و حتی مذهبی را دامن می زنند ، که خود باعث نفاق در بین مردم می شود . چرا وزارت مخابرات تاکنون نتوانسته روند استفاده از شبکه های اجتماعی را قانونمند سازد؟

 دراین رابطه سخنگوی وزارت مخابرات می گوید: شبکه های اجتماعی تاکنون در چوکات قانون فعالیت نداشت، سوء استفاده ها صورت می گرفت اما به تازه گی وزارت مخابرات قانونی را بنام سایبر کرایم یا « جرم های انترنتی » تهیه و به پارلمان کشور فرستاده ، با تقویت این قانون کار برانی که سوء استفاده می نمایند دستگیر و به نهادهای عدلی و قضایی سپرده می شوند.

 وی در  کنار یادآوری از مشکلات، دستاوردهای این وزارت را چنین توضیح داد:

بزرگترین دستاورد، وصل فایبر نوری این است که با وصل شدن آن در سراسر کشور تغییرات کلی در کیفیت، سرعت و بهای انترنت رو نما گردید.

عرضۀ خدمات « 4G» که تازه از طریق شرکت انترنتی سلام به مارکیت عرضه می شود، تأثیر مثبتی به بهای انترنت دارد، شرکت مخابراتی سلام دو ماه قبل بیست فیصد تخفیف را در بهای انترنیت اعلان نمود که با این تخفیف عواید شرکت مخابراتی سلام که در چوکات دولت فعالفیت دارد، بیست و پنج فیصد بلند رفته و تعداد مشتریان نیز افزود گردیده که خود دستآورد بزرگ در این عرصه بشمار می رود.

هم اکنون در سراسر کشور بیست و سه میلیون نفوس از تیلیفون های همراه استفاده می نمایند، با انکه راجستر نمودن این تعداد از سیمکارتها کار ساده نیست و یک پروسه بزرگ است اما تا شش ماه آینده، این کار تکمیل می گردد.

وی افزود: وزارت مخابرات و تکنالوژی سیستم جدید را بنام «ویلیچ نیکشن نتورک» روی دست دارد که با فعال شدن این سیستم، نقاطی از کشور را که تا کنون به خدمات انترنتی دسترسی ندارند و شبکه های مخابراتی در آنجا نصب نشده تحت پوشش مخابراتی قرار بدهد.

به این منظور از طریق  افغانستان به تعداد پانزده دستگاه را نصب می نماییم تا از این طریق بتوانیم مشکلات خدمات انترنتی را به اسرع وقت حل نماییم و عواید بیشتری از این سکتور شامل بودجه گردد.

مهوش

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha