صفحه اصلی | eslah | اقتصاد | شرکت برشنا: با پا در میانی بزرگان قومی کار ترمیم پایه‎ی تخریب شده‎ی برق را آغاز کرده ایم

شرکت برشنا: با پا در میانی بزرگان قومی کار ترمیم پایه‎ی تخریب شده‎ی برق را آغاز کرده ایم

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
شرکت برشنا: با پا در میانی بزرگان قومی کار ترمیم پایه‎ی تخریب شده‎ی برق را آغاز کرده ایم

مسوولان در شرکت برشنا می‌گویند: با پا درمیانی بزرگان قومی، تیم تخنیکی این شرکت کار ترمیم پایه ی برقی که در نزدیکی شهر پلخمری توسط طالبان تخریب شده بود را آغاز کرده است.

وحید الله توحیدی سخنگوی شرکت برشنا روز گذشته طی صحبتی با رسانه ها گفت که آنان تلاش می‌کنند تا یک "سرکت برق" را به گونه موقت امشب ( شب دوشنبه) وصل کنند.

آقای توحیدی افزود:" تیم تخنیکی ما در ساحه هستند، و با پا درمیانی موسفیدان و بزرگان قومی کار را عملا آغاز کردیم و تلاش می‌کنیم که حداقل امشب یک سرکت برق را به گونه موقت وصل کنیم. و در طول شب کار ترمیم پایه برق را نیز آغاز می‌کنیم".

گروه طالبان به روز شنبه با انفجار یک پایه برق وارداتی ازبکستان در دشت  کیله گی در نزدیکی شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان، برق چند شهر به شمول کابل، پایتخت را قطع کردند.

کار ترمیم این پایه برق در حالی با پادرمیانی موسفیدان آغاز شده که امان الله غالب رییس شرکت برشنا از وضعیت امنیتی در ساحه ی پایه تخریب شده به شدت اظهار نگرانی کرده و گفته بود که هنوزهم در این ساحه جنگ جریان دارد.

آقای غالب پس از چاشت روز گذشته در صفحه رسمی فیسبوک خود نگاشته بود" اوضاع امنیتی ساحه تخریب شده پایه برق وارداتی در بغلان کاملا ناامن بوده و نیروهای امنیتی درگیر جنگ با مخالفین هستند".

آقای غالب گفته بود که شرکت برشنا از منابع آبی و حرارتی (دیزلی) برای ولایات کابل و ننگرهار فقط ۹۵ میگاوات برق داشته و برای مشترکین خویش به گونه ساعت وار برق تامین خواهد کرد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که شمار زیادی از پایه‌های برق وارداتی ازبکستان و ترکمنستان به کابل از مناطقی می‌گذرد که ناامن است.

سخنگوی برشنا می‌گوید که طرزالعمل تامین امنیت پایه‌های برق مسوولیت شرکت برشنا نبوده و در این زمینه ارگان‌های امنیتی مسوولیت دارد.

 

 

 

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha