صفحه اصلی | eslah | اقتصاد | کمک 691 میلیـون دالـری بانک جهـانی به افغانسـتان

کمک 691 میلیـون دالـری بانک جهـانی به افغانسـتان

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
کمک 691 میلیـون دالـری بانک جهـانی به افغانسـتان

بانک جهانی 691 میلیون دالر به گونۀ بلاعوض به افغانستان کمک کرد.

  قرارداد این کمک روز سه‌شنبه ( 21 حمل ) میان اکلیل حکیمی وزیر مالیه و شبهام چودری رییس بانک جهانی در بخش افغانستان به امضا رسید.

وزیر مالیه حین امضای این قرارداد گفت که کمک 691 میلیون دالری بانک جهانی به افغانستان در بخش‌های صحت، مخابرات و بانکداری به مصرف خواهید رسید.

آقای حکیمی گفت: " 600 میلیون دالر این کمک در بخش صحت به مصرف می‌رسد؛ 51 میلیون دالر آن در زمینۀ دیجیتال سازی پروژۀ کاسا یک هزار به مصرف می‌رسد که در کنار آن یک فایبر نوری کشیده می‌شود که در قیمت انترنت کاهش خواهد آمد. 40 میلیون آن در بانکداری از لحاظ اقتصادی و معیاری سازی بانک‌ها به مصرف می‌رسد. در زمینه ایجاد سهولت‌های قرضه به دهاقین و نیز صنعت کاران به مصرف خواهد رسید".

همزمان با این، ایتل سنهاوسر معاون بانک جهانی در امور کشورهای آسیایی گفت که آنان این پول را در سه بخش مهم در افغانستان به مصرف خواهند رساند.

وی تاکید کرد که بانک جهانی با بکارگیری بهترین ابتکارات که به سطح جهانی بوده، تلاش می‌کنند که پروژه صحت عامه که یکی از پروژه‌های خوب حکومت افغانستان بوده است را به موفقیت برسانند.

معاون بانک جهانی در امور کشورهای آسیایی، موقعیت افغانستان را استراتیژیک خوانده تاکید کرد که دیجیتال سازی پروژۀ کاسا یک هزار می‌تواند افغانستان را به نقطه وصل کشورهای اسیایی مبدل کند.

در همین حال، فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه گفت، 600 میلیون دالر کمک بانک جهانی که طی 3 سال در زمینه صحت به مصرف خواهد رسید.

وی تاکید کرد که آنان با مصرف این پول تلاش می‌کنند، دسترسی مردم را به خدمات خوب صحی بلند برده و نیز مراکز صحی در ولایات و ولسوالی‌های کشور را افزایش داده تا از مرگ و میر زنان جلوگیری شود.

آقای فیروز گفت که مصرف این پول بر اساس پرداخت صورت گرفته و موسسات که خدمات خوب ارایه نکنند، از پرداخت محروم خواهند شد.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha