صفحه اصلی | eslah | اقتصاد | توافقنامه‌ی اخذ قرضه برای ساخت سرک حلقوی کابل تأیید گردید

توافقنامه‌ی اخذ قرضه برای ساخت سرک حلقوی کابل تأیید گردید

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
توافقنامه‌ی اخذ قرضه برای ساخت سرک حلقوی کابل تأیید گردید

ولسی جرگه با اکثریت آرای نمایندگان حاضر در مجلس، توافقنامۀ اخذ قرضه برای ساخت سرک حلقوی کابل را مورد تایید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ توافقنامۀ اخذ قرضه برای ساخت سرک حلقوی کابل در نشست روز دوشنبه (20 حمل) ولسی جرگه مورد بحث و رای گیری قرار گرفت که در نتیجه نمایندگان مجلس با 119 رای موافق و تنها یک رای مخالف این توافقنامه را تایید کردند.

این توافقنامه از سوی کمیسیون امور بین المللی مجلس به نشست روز دوشنبۀ مجلس ارائه شد.

زکریا زکریا عضو این کمیسیون گفت که در این توافقنامه، جلوگیری از ازدحام در شهر کابل از اهداف ساخت این سرک حلقوی خوانده شده است. براساس این توافقنامه، وزارت مالیۀ افغانستان برای ساخت سرک حلقوی کابل 70 میلیون دالر امریکایی از بانک انکشاف اسلامی قرضه می‌گیرد. این توافقنامه در دو مرحله و 13 ضمیمه از سوی مجلس مورد تایید قرار گرفت.

براساس این توافقنامه، دولت افغانستان پول قرض گرفته شده از بانک انکشاف اسلامی را در مدت 25 سال و در 36 مرحله دوباره به این بانک پرداخت خواهد کرد.

در توافقنامه تذکر رفته که سرک حلقوی کابل به طول 207 کیلو متر به شکل چهار سرکه در طول 5 سال تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

سرک حلقوی کابل، شاهراه کابل - قندهار را به سرک کابل - لوگر، منطقه بگرامی، سروبی، سرک کابل- جلال آباد، سرک کابل بگرام و در نهایت به سرک کابل مزار شریف وصل می‌سازد. هزینۀ ساخت این سرک بیش از 100 میلیون دالر امریکایی پیشبینی شده است؛ اما وزارت مالیه 70 میلیون دالر آن را از بانک انکشاف اسلامی قرضه می‌گیرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha