صفحه اصلی | eslah | اقتصاد | ۱۶ قرارداد به ارزش مجموعی ۸,۹ میلیارد افغانی منظور شد

۱۶ قرارداد به ارزش مجموعی ۸,۹ میلیارد افغانی منظور شد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
۱۶ قرارداد به ارزش مجموعی ۸,۹ میلیارد افغانی منظور شد

جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در ارگ، درخواست اعطای ۱۹ قرارداد را مورد بررسی قرار داد که در نتیجه ۱۶ قرارداد منظور گردید.

قرارداد پروژۀ انتقالات خدمات هوایی ۳۰۳۵۰ تَن حجاج افغانستان به عربستان سعودی؛

-  قرارداد پروژۀ مصارف تحصیلی سال ۱۳۹۷ دوره‌های تحصیلی لیسانس، ماستری و دکترا، محصلان افغان مقیم کشورهای هندوستان، ترکیه و مالیزیا؛

-  قرارداد بخش اول پروژۀ ساختمان سرک با فرش اسفالت احمدخیل

 

ځاځی قاسم خیل(خط فرضی دیورند) ولایت پکتیا؛

-  قرارداد گاز مایع مورد نیاز ریاست محافظت و امنیت رجال برجستۀ دولتی؛

-  قرارداد تدارک ۲۶ قلم البسه‌باب مورد نیاز ریاست محافظت وامنیت رجال برجستۀ دولتی؛

-  قرارداد ۱۴ قلم حبوبات ریاست عمومی ادارۀ امور؛

-  قرارداد پروژۀ اعمار دیوار احاطه‌یی مجتمع اداری ولایت کابل مربوط به وزارت شهرسازی و مسکن؛

-  قرارداد تهیه و تدارک ۵۳ واحد انترنت، ضرورت وزارت مالیه؛  

تدارک مواد اعاشوی مورد ضرورت پوهنتون ننگرهار برای سال مالی ۱۳۹۷؛

قرارداد ۱۶ قلم حبوبات مورد نیاز سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ ضرورت قطعات مرکزی قول‌اردوهای ساحوی در سه‌بخش از طریق قرارداد چارچوبی؛

درخواست منظوری اعطای قرارداد ترمیمات دستگاه تصفیۀ هوا مربوط به تعمیرات قوماندانی قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین؛

قرارداد پروژۀ ترمیمات و بازسازی ساختمان یک‌باب برج ترصد و پهره‌داری مورد ضرورت قوماندانی زون ۳۰۳ سپین‌غر در ولایت پکتیا.

کمیسیون حین بحث بالای پروژه انتقال حجاج، فیصله نمود تا دآریانا افغان هوایی شرکت و شرکت هوایی کام‌ایر به‌صورت مساویانه و مشترک تمام حجاج را به‌عربستان سعودی انتقال دهند. رئیس‌جمهور دراین خصوص تأکید ورزید که ادارات ذی‌دخل جهت سهولت انتقال حجاج افغان تلاش همه‌جانبه نمایند.

جلسه، قرارداد پروژۀ سرک بهسازی  چهاراهی شهید، ناحیه پانزدهم شهر کابل مربوط شاروالی کابل را بنابر موجودیت مشکلات تخنیکی رد نمود و به‌وزارت فوایدعامه هدایت داد تا این پروژه را مورد بررسی قراردهد.

از سوی‌هم، درخواست منظوری اعطای قرارداد پروژۀ عرضۀ خدمات تاییدی تذکره مربوط ادارۀ مرکزی ثبت احوال و نفوس نیز از سوی این کمیسیون رد گردید و به این اداره هدایت داده‌شد تا از اماکن وزارت مالیه و شاروالی کابل استفاده شود و تاییدی تذکره از سوی کارمندان دولت صورت گیرد.

همچنان، درخواست منظوری اعطای قرارداد تدارک یک‌قلم برنج سیلۀ کلان وطنی مورد ضرورت قطعات و جزوتام‌های ساحوی و مرکزی اردوی‌ملی در هفت‌بخش از طریق قرارداد چارچوبی نیز رد گردید. کمیسیون به‌مسوولین وزارت دفاع ملی هدایت داد تا با شرکت‌های تولیدی‌ داخلی در تماس شده و جهت حمایت از تولیدات داخلی به آن‌ها فرصت داوطلبی را فراهم نماید.

به همین ترتیب، درخواست طی‌مراحل و عقد قرارداد پروژۀ کار باقی‌مانده امور ساختمانی آب‌رسانی، برق کاغوش دو منزله سربازان، امورساختمانی آب‌رسانی و برق تعمیر قومندانی عمومی قضات محافظت قوۀ قضاییه ولایت کابل از سوی این کمیسیون اعاده گردید و به‌وزارت‌های داخله، شهرسازی و مسکن و ادارۀ تدارکات ملی وظیفه سپرده شد تا نشست را به‌سطح معینان برگزارکنند و با توافق، یک پیشنهاد واضح را به‌کمیسیون تدارکات ملی ارایه نمایند.

کمیسیون، پیشنهاد تصحیح قیمت تدارک ۷۷ قلم وسایل و تجهیزات مختلف‌النوع شبکۀ ناک مورد ضرورت ریاست عمومی مخابره و تکنالوژی معلوماتی را منظور نمود.

متعاقباً، گزارش مکمل قرارداد بازسازی ماشین اول و سوم فابریکۀ برق نغلو به کمیسیون ارایه گردید و درخواست دافغانستان برشنا شرکت مبنی بر تمدید میعاد با افزایش قیمت از سوی این کمیسیون مورد تایید قرار گرفت.

در این جلسه، استاد محمدسرور دانش معاون دوم رئیس‌جمهور، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه، وزرای مالیه، اقتصاد و عدلیه، دکتور محمدهمایون قیومی مشاور ارشد رئیس‌جمهور در امور زیربناها، ناظرین ملی و بین‌المللی از جمله کاکس پارلمانی مبارزه با فساد، دیدبان شفافیت افغانستان، کمیسیون‌های مالی و بودجه و اقتصاد ملی ولسی‌جرگه، سیگار و سیستیکای حمایت قاطع نیز حضور داشتند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha