صفحه اصلی | eslah | اقتصاد | منظوری 12 قرارداد به ارزش مجموعی 7.3 میلیارد افغانی

منظوری 12 قرارداد به ارزش مجموعی 7.3 میلیارد افغانی

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
منظوری 12 قرارداد به ارزش مجموعی 7.3 میلیارد افغانی

جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در ارگ، ۱۲ قرارداد را به ارزش مجموعی ۷,۳ میلیارد افغانی منظورنمود که شامل پروژه های ذیل است:

–        قرارداد لین انتقال برق ۲۲۰ کیلو ولت دوشی الی بامیان و تهیه، نصب و منتاژ سب استیشن‌های ۲۲۰ کیلو ولت برق در ساحات دوشی و بامیان.

        قرارداد تجهیز، نصب و منتاژ شبکۀ توزیعی برق بامیان.

        پروژۀ سرک شهرک صنعتی قالین بافان شهر جلال آباد.

        تدارک مواد خام ساختمانی برای فابریکۀ ساختمان‌های پیش‌ساخت وزارت شهرسازی و مسکن.

        اعمار تعمیر لیلیۀ پوهنتون کندهار.

        قرارداد پروژۀ نظارتی ساختمان کامپلکس سفارت جمهوری اسلامی افغانستان مقیم اسلام آباد.

        سه بسته قراردادهای مواد اعاشوی وزارت دفاع ملی.

        دو قرارداد مواد اعاشوی و یک پایه جنراتور برای ریاست عمومی ادارۀ امور.

رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان حین بحث و اعطای منظوری قراردادهای برق برای ولایت بامیان، تأکید کرد که از شرکت تطبیق‌کننده تعهد جدی جهت اتمام پروژه در زمان معین مندرج قرارداد اخذ گردد و هیچ‌گونه تمدید میعاد و زمان پروژه از اثر تعلل، قابل قبول نخواهد بود.

وی به مسئولان شرکت برشنا نیز هدایت داد که شرط زمانی پروژه به تمویل کنندۀ آن ( بانک انکشاف آسیایی) ابلاغ گردد و در عین حال شرکت برشنا مکلف است که توجه جدی جهت مدیریت و نظارت مؤثر از تطبیق آن بعمل آورد.

کمیسیون تدارکات ملی در رابطه به پیشنهاد خریداری تیل مورد نیاز شرکت برشنا، جهت فعال‌سازی دستگاه برق حرارتی تره خیل، فیصله کرد تا شرکت برشنا با تصدی مواد نفتی عقد قرارداد نماید و تصدی متذکره می‌تواند تیل را از طریق قرارداد دولت به دولت با کشور ترکمنستان تدارک ببیند. جلسه، حین بحث بالای پروژۀ سرک زرغون‌شهر الی وازه خواه ولایت پکتیکا مربوط وزارت فواید عامه هدایت داد تا جهت تکمیل بخش دوم سرک متذکره، وزارت فوایدعامه پیشنهاد تعدیل بودجه برای پروژۀ متذکره را به وزارت مالیه ارایه نماید. در این جلسه، استاد محمدسرور دانش معاون دوم رئیس‌جمهور، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، وزرای مالیه، اقتصاد و عدلیه، ناظرین ملی و بین‌المللی از جمله کاکس پارلمانی مبارزه با فساد، دیدبان شفافیت افغانستان، کمیسیون‌های مالی و بودجه و اقتصاد ملی ولسی‌جرگه، نمایندۀ بازرس ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا برای بازسازی افغانستان ( سیگار) و سیستیکای حمایت قاطع، حضور داشتند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha