صفحه اصلی | eslah | اقتصاد | وزارت انرژی و آب: سربند «یتیم‌تپه» در ولایت تخار ساخته شد

وزارت انرژی و آب: سربند «یتیم‌تپه» در ولایت تخار ساخته شد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
وزارت انرژی و آب: سربند «یتیم‌تپه» در ولایت تخار ساخته شد

وزارت انرژی و آب از ساخت سر بند یتیم‌تپه درولایت تخار خبر داد. در خبرنامه‌ای که روز گذشته از سوی این وزارت به نشر رسیده و در دسترس روزنامه‌ی اصلاح قرار گرفته آمده است که:

« وزارت انرژی و آب جمهوری اسلامی افغانستان بر اساس تعهدات و برنامه‌های درازمدت خویش برای ساخت زیربناهای آبی، مدیریت همه جانبه منابع آب، تامین آب زراعتی و مدیریت سیلاب‌‌ها؛ اینک کار ساخت پروژه سربند یتیم تپه ولسوالی ینگی قلعه ولایت تخار را تکمیل نموده است.»

وزارت انرژی و آب همچنین گفته است که ساخت سر بند یتیم تپه و اعمار دیوار محافظتی آن به طول 5.5 کیلومتر با هزینۀ 18 میلیون دالر امریکایی صورت گرفته که هزینه آن از سوی بانک انکشاف آسیایی پرداخت شده است.

وزارت انرژی و آب می گوید: این پروژه باعث از بین رفتن خطرات احتمالی ناشی از وقوع سیلاب‌ها و تامین آب زراعتی ولسوالی‌های خواجه بهاء الدین و ینگی قلعه ولایت تخار شده است که درحال حاضر  مردم ولسوالی های یاد شده از آن بهره مند شده اند.

به گفتۀ این وزارت، باشندگان این ولسوالی‌ها از ساخته شدن این سربند و دیوار محافظتی خوشنود اند و آن را برای پیشگری از تخریب زمین های کشاورزی و حاصلات شان بسیار موثر می دانند.

وزارت انرژی و آب گفته است که این پروژه به زودی به گونۀ رسمی افتتاح می‌شود.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha