صفحه اصلی | eslah | اقتصاد | وزارت مالیه کمپاین هفت روزۀ آگاهی دهی به مالیه دهندگان را آغاز کرد

وزارت مالیه کمپاین هفت روزۀ آگاهی دهی به مالیه دهندگان را آغاز کرد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
وزارت مالیه کمپاین هفت روزۀ آگاهی دهی به مالیه دهندگان را آغاز کرد

معینیت عواید و گمرکات وزارت مالیه «هفته مالیات» را طی مراسمی به منظور آگاهی دهی به مالیه دهنده گان و ترویج هرچه بیشتر فرهنگ مالیاتی در کشور افتتاح نمود.

بر اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت مالیه به آژانس باختر؛ در این مراسم معین عواید و گمرکات وزارت مالیه، رؤسای این وزارت، منسوبین ادارات دولتی، مسئولین بخش خصوصی، نهادهای دولتی و خصوصی به شمول جامعه مدنی و نماینده گان رسانه ها اشتراک ورزیده بودند.

داکتر نجیب الله وردک، معین عواید و گمرکات وزارت مالیه گفت:«امروز خوشحال هستم که کارزار عمومی هفتۀ مالیات را آغاز نمودیم، اشتراک شما برای مؤفقیت هفتۀ مالیاتی و بدست آوردن اهداف بسیار مهم و مفید است». به گفته وی، پرداخت مالیات باعث ایجاد رابطۀ مستحکم بین حکومت و شهروندان می گردد، تمام اتباع افغانستان مطابق به قوانین نافذۀ کشور مکلف به  

پرداخت مالیات هستند که در مقابل این مکلفیت های مالیاتی شهروندان، حکومت مسئولیت دارد که مالیات را به صورت شفاف و درست جمع آوری نموده و همچنان به شکل شفاف به مصرف برساند . خانم افسانه رحیمی، معاون اتاق تجارت زنان گفت که آگاهی دهی در بخش پرداخت مالیات برای زنان تجارت پیشه مهم است. او افزود که ما از این کارزار حمایت نموده و با وزارت مالیه در این بخش آماده همکاری همه جانبه هستیم. محمد حسن سپاهی، رئیس اتحادیه ملی کسبه کاران افغانستان ضمن حمایت از این برنامه گفت که ما در این کارزار سهم گرفته و با وزارت مالیه همکاری می کنیم. وی افزود، با برگزاری همچو برنامه ها، مالیه دهندگان و اصناف در مورد قوانین مالیات آگاهی حاصل نموده و باعث بلند رفتن سطح اطاعت پذیری آنان می گردد. عبدالحبیب زدران، رئیس عمومی عواید، اجمل حمید عبدالرحیمزی، رئیس روابط عامه و سخنگوی وزارت مالیه و دیگر مسئولین در مورد هدف، اهمیت و ارزش آگاهی عامه هفتۀ مالیات به اشتراک کننده گان نیز معلومات ارائه نمودند. برنامۀ مذکور به مدت یک هفته در سراسر کشور ادامه می یابد و در آن به مالیه دهنده گان، بخش خصوصی، محصلین اقتصاد، حسابداری و اداره عامه، پوهنتون های دولتی و خصوصی، کارمندان وزارت مالیه و دیگر ادارات دولتی از طریق سیمینارها، برنامه های رادیویی و تلویزیونی در رسانه های مختلف و مسابقات ورزشی در رابطه به قوانین مالیاتی آگاهی داده می شود. وزارت مالیه می گوید، هدف از تجلیل و افتتاح هفته مالیات، بلند بردن سطح آگاهی مالیه دهنده گان، تقویت فرهنگ مالیاتی، آموزش و توانمند سازی مالیه دهنده گان، بلند بردن سطح اطاعت پذیری، اصلاح و تغییر در روند عواید، ارایه خدمات مسلکی و به موقع برای مالیه دهنده گان است تا از یک سو از جرایم مالیاتی جلوگیری گردد و از سوی دیگر عواید ملی به شکل درست آن جمع آوری شود.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha