صفحه اصلی | eslah | اقتصاد | برگزاری نخستین جشنواره‌ی زعفران کابل

برگزاری نخستین جشنواره‌ی زعفران کابل

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
برگزاری نخستین جشنواره‌ی زعفران کابل

نخستین جشنواره‌ی زعفران کابل به هدف آگاهی از اهمیت این محصول زراعتی در بهبود درآمدهای کشاورزی و تقدیر از زارعان زعفران در شهر کابل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ عمرجان منگل، رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت کابل روز دوشنبه (13 قوس) در این جشنواره، کشت زعفران در کشور را در حال گسترش خوانده گفت که این محصول، نقش مهمی در بهبود درآمدهای کشاورزی مردم کشور دارد. وی همچنان افزود:"وزارت زراعت در سال جاری 6250 کیلو گرام پیاز زعفران برای دهاقین زعفران کار در کابل توزیع کرده است".

آقای منگل همچنین افزود:"در سال روان خورشیدی 104 تن از دهاقین کابل مصروف کشت زعفران بوده اند و حاصلات قناعت بخشی را به دست آورده اند".

وی همچنان بیان داشت که این وزارت برای ارتقای سطح ظرفیت زارعان زعفران و توسعه کشت زعفران در کابل،420 تن از کشاورزان را در بخش‌های مختلف کشت زعفران و نیز بازاریابی برای آن آموزش داده است.

این درحالی است که به گفته آقای منگل، در سال جاری بیش از 50 جریب زمین در کابل تحت کشت زعفران بوده که این میزان،هفت جریب بیشتر از سال گذشته را نشان می‌دهد.

وی همچنان افزود:"این وزارت در حدود 1.5 تُن از حاصلات زعفران دهقانان کابل را برای توزیع در دیگر نقاط کشور از آنان خریداری کرده است".

کیفیت زعفران کابل تاکنون برای استندردهای جهانی مورد آزمایش قرار نگرفته است؛ اما مسوولان در وزارت زراعت می‌گویند که زعفران این ولایت از نگاه کیفیت، در بازار های جهانی جایگاه خوبی را کسب خواهد کرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha