صفحه اصلی | eslah | اقتصاد | افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی زنان در کابل

افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی زنان در کابل

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی زنان در کابل

نمایشگاه صنایع دستی زنان، توسط پوهنیار سعیده مژگان مصطفوی، معین مالی، اداری و گردشگری وزارت اطلاعات و فرهنگ افتتاح گردید .

این نمایشگاه به مناسبت هفتة گردشگری به ابتکار وزارت اطلاعات و فرهنگ و همکاری وزارت امور زنان در پارک تیمورشاهی کابل برگزار شده است.

به گزارش آژانس باختر ، آثار دست دوزی زنان، مانند خامک دوزی، دست دوزی، کرشنیل بافی، مهره دوزی وسبدهای که از بوریا بافته شده،  به نمایش گذاشته شده است .

پوهنیار سعیده مژگان مصطفوی با ابراز قدردانی از زنانی که صنایع دستی شان را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته اند گفت : اکتفا کردن به یک نمایشگاه به ما بسنده نمی باشد، ما برای رفع مشکلات زنان، باید در هر ولایت به کمک ادارت محلی، بازارهای کوچک مخصوص صنایع دستی زنان و تولیدات وطنی را ایجاد کنیم.

معین وزارت اطلاعات وفرهنگ همچنان تاکید کرد که باید پیرامون آثار و داشته های  سیاحتی وتفریحی، بسته های معلوماتی ترتیب گردد و این مسأله برای گردشگران داخلی و خارجی ممد واقع می شود.

زهره یوسف ، مشاور مطبوعاتی و روابط عاةه بانوی اول کشور در صحبتی گفت که  آرزوی، زنان افغانستان تشویق و حمایت آنان در عرصه های مختلف می باشد. او از اشتراک کنندگان خواست تا از آثار به نمایش گذاشته شده خریداری کنند.

به همین ترتیب شهلا عارفی، آمر تعلیمی و تربیتی وزارت امور زنان گفت، به خاطر پیشرفت و توسعة صنایع دستی زنان باید همچو برنامه ها راه اندازی شود.

شازیه ، یک تن از زنان که در مؤسسه فیروزکوه، هنر زرگری را فراگرفته است به خبرنگار آژانس باختر گفت: ابتدا خودم و دخترم در این مؤسسه، هنر زرگری را آموختیم و بعداً به تولید زیورات  از سنگ های قیمتی پرداختیم.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha