صفحه اصلی | eslah | اقتصاد | قرار داد ۱۲ پروژۀ سرک سازی به ارزش ۶۶۷ میلیون افغانی به امضا رسید

قرار داد ۱۲ پروژۀ سرک سازی به ارزش ۶۶۷ میلیون افغانی به امضا رسید

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
قرار داد ۱۲ پروژۀ سرک سازی به ارزش ۶۶۷ میلیون افغانی به امضا رسید

وزارت احیا وانکشاف دهات قرار داد ۱۲پروژه سرک سازی و پل سازی را با چندین شرکت خصوصی به ارزش ۶۶۷میلیون افغانی به امضا رساند.

  نصیراحمد درانی، وزیر احیا و انکشا دهات در یک نشست خبری، قرار داد ۱۲پروژه سرک سازی          و پل سازی را با شرکت های خصوصی به امضا رساند.

آقای درانی حین امضای این قرار دادها گفت که طی سال مالی جاری وزارت احیا و انکشاف دهات شاهد دو نشست خبری به منظور امضای قرار داد با شرکت های خصوصی بوده است. وی تاکید کرد که این وزارت طی سال مالی جاری به ارزش ۹۲۴میلیون افغانی با شرکت های خصوصی قرار داد امضا کرده است.

وزیر احیا و انکشاف دهات گفت که قرار داد ۱۲ پروژه سرک و پل سازی که در ده ولایت؛ بغلان، لوگر، کابل، کاپیسا، کنر، لغمان تخار و پروان و دو ولایت دیگر تطبیق می شود به ارزش ۶۶۷میلیون افغانی به امضا می رسد. آقای درانی می گوید که با احداث وبهره برداری این پروژه ها در بخش رشد اقتصادی، به میان آمدن تسهیلات و وصل کردن ساحات به مراکز ولسوالی ها، مشکل عمده شهروندان حل می گردد.

وی افزود: سرک در بخش اقتصادی، تسهیلات و وصل کردن مناطق در مجموع در اقتصاد منطقه سهم بارز دارد، احداث این سرک ها نه تنها در بخش اقتصاد منطقه نقش مهم دارد بلکه ۱۰۵۲ روز کاری برای شهروندان نیز ایجاد می شود.

همچنان وزیر احیا وانکشاف دهات می گوید که قرار است ۵۵ کیلومترسرک و ۳۲۸ متر پل کانکریتی ساخته و به بهره برداری سپرده شود.

آقای درانی می گوید که تاکنون در سطح افغانستان این وزارت ۵۵۷۰کیلومتر سرک و۴۸۸۰ متر پل اعمار و به بهره برداری سپرده است.

وی افزود: طی سال گذشته ۱۹۸۸ کیلومتر سرک ۲۰۲۹متر پل اعمار شده است. همزمان با این در حدود ۴هزار کیلومتر سرک را به طور دوام دار تحت پوشش و مراقبت قرار دادیم. سال گذشته در احداث سرک و پل ۲۸۴۰ روستا را به مراکز ولسوالی ها، مراکز خدمات و مارکیت ها وصل کردیم.

آقای درانی تاکید کرد که وزارت احیا وانکشاف دهات برای سال ۱۳۹۶ نیز برنامه دارد که ۵۰۰ کیلومتر سرک را احداث کرده و در حدود ۱۲۰۰ متر پل بسازد.

وی گفت که اگر منابع کافی به دسترس این وزارت قرار بگیرد برنامه های سال آینده شان عملی می شود، درغیر آن این برنامه ها تغییر خواهد کرد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha