صفحه اصلی | eslah | فرهنگ و هنر | جایزۀ برترین پژوهشگر حوزۀ اسلام شناسی به آیت الله شیخ آصف محسنی داده شد

جایزۀ برترین پژوهشگر حوزۀ اسلام شناسی به آیت الله شیخ آصف محسنی داده شد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
جایزۀ برترین پژوهشگر حوزۀ اسلام شناسی به آیت الله شیخ آصف محسنی داده شد

جشنوارۀ بين المللی فارابی، جايزۀ برترين پژوهشگر حوزۀ اسلام شناسی را به اکادمسين جمهوری اسلامی افغانستان؛ شیخ آيت الله محسنی اهدا کرد.

به گزارش آژانس باختر، در مراسمی که روز گذشته با حضور صدها تن از پژوهشگران کشورهای مختلف جهان در سالون اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در تهران برگزارشد، لوح تقدير سازمان های يونسکو و آيسسکو، جايزه و نشان ويژۀ نهمين جشنواره بين المللی فارابی به شیخ آیت الله محسنی اهدا شد.

اين جايزه که در نُهمين جشنواره علمی و بين المللی فارابی به شیخ آيت‌الله محسنی تعلق گرفته بود و به نمايندگی از وی، در اختیار حجت‌الاسلام علي احمد رضايی استاد دانشگاه خاتم النبيين قرار داده شد. در بخشی از لوح تقدير يونسکو، آيسسکو و دبيرخانه جشنواره بين المللی فارابي، خطاب به شیخ آيت الله محسنی آمده است: «فرهيخته گرانقدر آيت الله شيخ محمدآصف محسنی قندهاری! کوشش های ارزنده جنابعالی را ارج نهاده و موفقيت شما را در کسب عنوان پژوهشگر برتر حوزه اسلام شناسی در نُهمين جشنواره بين المللی فارابی تبريک می گوييم.»

«جشنواره بين‌المللی فارابی»، ويژۀ تحقيقات علوم انسانی و اسلامی با همكاری دو سازمان‌بين المللی يونسكو و آيسسكو به صورت سالانه به منظور شناسايی و تقدير از برگزيدگان علوم انسانی و اسلامی، برگزار می شود.

شیخ محسنی در طول بيش از نيم قرن اخير، افزون بر ۱۴۴ عنوان کتاب و آثار ارزندۀ تحقيقی را با موضوعات مختلف علوم اسلامی، در موضوعات کلام، فلسفه، سياست، حديث، فقه و اخلاق تأليف نموده اند که برخی از آنان به عنوان متون درسی در مراکز آموزشی مهم و معتبر علمي مورد استفاده دانش پژوهان قرار گرفته است.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha