صفحه اصلی | eslah | فرهنگ و هنر | افتتاح نمایشگاه آثار نقاشی در وزارت اطلاعات و فرهنگ

افتتاح نمایشگاه آثار نقاشی در وزارت اطلاعات و فرهنگ

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
افتتاح نمایشگاه آثار نقاشی در وزارت اطلاعات و فرهنگ

پوهاند محمد رسول باوری، سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ نمایشگاه نقاشی «هنرسخن میگوید» را در کابل افتتاح کرد.

در مراسمی که به این مناسبت به اشتراک دکتورعباس بصیر، مشاور رییس جمهور در امور منابع طبیعی و محیط زیست، شماری از رؤسای وزارت اطلاعات وفرهنگ و تعدادی ازهنرمندان  درنگارستان ملی برگزارشد،  پوهاند

 محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در رابطه به نقش وجایگاه هنر و هنرمندان به خصوص هنرنقاشی صحبت کرد و ازهنرمندانی که نقاشی های شان دراین نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است، به قدردانی یاد کرد.

او خاطرنشان ساخت که تنها هنرمندان هستند که می توانند لحظات زمان را تشخیص دهند و نقش کنند و ازطریق نقاشی شان پیام های ارزشمند را برای مردم ارائه کنند.

 صابره رحمانی مسئول نگارستان ملی نیز در رابطه به این نمایشگاه معلومات داد و گفت که دراین نمایشگاه 22 اثرنقاشی که توسط محمد امین نادم، غلام نبی و
 موسی خان رجا  کارشده، به نمایش گذاشته شده است
.

همینگونه محمد امین نادم به نماینده گی ازهمکارانش از وزارت اطلاعات وفرهنگ به خاطرهمکاری در زمینه برگزاری این نمایشگاه به قدردانی یاد کرده و در رابطه به آثار نقاشی متذکره معلومات داد .

او گفت که درجمله این آثارنقاشی دو تابلوی نقاشی تصاویر ولادمیرپوتین رییس جمهورروسیه و دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده امریکا نیز شامل میباشد که درحال دست دادن با یک دیگر هستند.

نادم افزود که این تصاویرهرکدام به سایز12 مترمربع نقاشی شده ودرپایان این نمایشگاه به سفارت های ایالات متحد امریکا و روسیه درکابل اهدا می شود .

وی از ترامپ و پوتین خواست که به عنوان رؤسای جمهور کشورهای قدرتمند جهان در راستای تامین صلح جهانی تلاش پیگیر و اثرگذار کنند.

این نمایشگاه دو روزدیگر نیز درنگارستان ملی بر روی علاقمندان باز میباشد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha