صفحه اصلی | eslah | فرهنگ و هنر | سیمینار «چالش های تروریزم در برابر توریزم» با تأکید بر ایجاد شورای عالی گردشگری پایان یافت

سیمینار «چالش های تروریزم در برابر توریزم» با تأکید بر ایجاد شورای عالی گردشگری پایان یافت

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
سیمینار «چالش های تروریزم در برابر توریزم» با تأکید بر ایجاد شورای عالی گردشگری پایان یافت

سمینار علمی - تحقیقی زیر نام "چالش های دهشتگری در برابر گردشگری" که روز یکشنبه به اهتمام وزارت اطلاعات وفرهنگ برگزار شده بود، روز گذشته با صدور قطع‌نامه‌ای پایان یافت.

به گزارش آژانس باختر، در روز دوم سمینار، رؤسای اطلاعات و فرهنگ ولایت های هرات، ننگرهار، بلخ، پکتیا، بامیان، زابل ، تخار، هلمند، و بغلان صحبت کردند. آنان ناامنی و بی توجهی حکومت را در ایجاد مصؤونیت و مرمت آثار باستانی و تفریحگاه‌ها از دلایل رکود صنعت گردشگری در کشور عنوان کردند.

دکتور عزیز احمد پنجشیری، استاد پوهنتون کابل در بررسی کار سیمینار گفت که پیدا کردن راه حل ها برای بیرون رفت از وضعیت موجود گردشگری در افغانستان، محور اساسی بحث‌ها را تشکیل می دهد. او هم چنان روی مشکلات گردشگری در ولایت های کشور و شکست بن بستی که چرا صنعت گردشگری در کشور رونق پیدا نکرده است به تفصیل صحبت کرد.

در اخیر این سيمینار اشتراک کنندگان قطع‌نامه‌ای را که از طرف کمیتة هشت نفری ترتیب گردیده بود تصویب کردند.

در قطع‌نامه بر تلاش بیشتر به خاطر تامین امنیت، صلح و مصؤونیت سرتاسری درکشور غرض بهبود گردشگری و ایجاد شورای عالی گردشگری در چوکات ریاست جمهوری به منظور طرح پالیسی، توسعه و انکشاف این صنعت تاکید گردیده است.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha