صفحه اصلی | eslah | فرهنگ و هنر | افتتاح مرکز معلومات جغرافیایی و کتابخانة ریاست باستانشناسی وزارت اطلاعات و فرهنگ

افتتاح مرکز معلومات جغرافیایی و کتابخانة ریاست باستانشناسی وزارت اطلاعات و فرهنگ

اندازه حروف Decrease font Enlarge font
افتتاح مرکز معلومات جغرافیایی و کتابخانة ریاست باستانشناسی وزارت اطلاعات و فرهنگ

پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات فرهنگ مرکز معلومات جغرافیایی و کتابخانه ریاست باستانشناسی این وزارت را افتتاح کرد .

به گزارش آژانس باختر: در مراسم افتتاح این مرکز، درحالی که داکتر طارق رشاد مشاور و شماری از رؤسای آن وزارت نیز حضور داشتند، سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ در صحبتی از انستیتوت شرق پوهنتون شیکاگو ایالات متحده امریکا و ازبخش فرهنگی سفارت آن کشوردرکابل ، به خاطرتجهیز کتابخانه و ایجاد "جی آی اس" مرکز معلومات جغرافیایی ریاست باستانشناسی به قدردانی یاد 

کرد .

وی خاطر نشان ساخت که مرکز معلومات جغرافیایی دربخش باستانشناسی بسیار مهم می باشد و تحقیق بربنیاد
"جی  آی اس"  مطمین ترین طریقه میباشد
.

وی علاوه کرد که باستان شناسان به هراندازه‌ای که ازوسایل و تجهیزات عصری استفاده نمایند، به همان اندازه اعتماد و توجه بیشتر را جلب می کنند.

همینگونه سرپرست وزارت اطلاعات فرهنگ از  این نهاد امریکایی خواست که دربخش های دیگر فرهنگی نیز با این وزارت همکاری نماید.

نورآغا نوری رییس باستانشناسی وزارت طلاعات وفرهنگ نیز در صحبتی در رابطه به مرکزمعلومات جغرافیایی و کتابخانه ریاست باستانشناسی که  از طرف انستیتوت شرق پوهنتون شیکاگو ایالات متحده امریکا و بخش فرهنگی سفارت آن کشور درکابل تجهیز شده است معلومات داد و گفت که این مرکز با شش پایه کمپیوترو سایرلوازم مربوط آن، تلویزیون و وسایل دفتر تجهیز و همچنان کتابخانه نیز با با وسایل لازم تجهیز گردیده است.

همینگونه نماینده سفارت امریکا مقیم کابل نیز در رابطه به ضرورت تجهیز کتابخانه  وایجاد مرکزمذکور معلومات داد و ازهمکاری بیشتر  با وزارت اطلاعات وفرهنگ اطمینان داد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha