صفحه اصلی | eslah | مقالات | افغانستان هیچگاهی به سرنوشت عراق دچار نخواهد شد

افغانستان هیچگاهی به سرنوشت عراق دچار نخواهد شد

اندازه حروف Decrease font Enlarge font

گرچه تروریست یا تروریستان آنچنانی که از نام شان پیداست، پابند به هیچگونه موازین و قوانین پذیرفته شده نبوده و هیچگاه معتقد به ارزش های اسلامی ، انسانی و اخلاقی نمی باشند؛

اما بیشتر از یکسال می شود که ما شاهد تغییر در شیوۀ عملیات ها و عملکردهای تروریستان در کشور می باشیم. برخلاف سال های قبل که تروریستان معمولاً پایگاه ها و کاروان های نظامیان خارجی ویا مراکز و قرارگاه های نیروهای امنیتی کشور را هدف حمله های تروریستی شان قرار می دادند، ولی در این اواخر با تغییر رویکرد اکثراً محلات غیرنظامی، مراکز تحصیلی و تعلیمی و نهادهای اجتماعی به خصوص اماکن مقدس دینی و مذهبی را که آنهم به طور مشخص مربوط به یک قوم و تبار خاص می شوند، آماج قرار می دهند. چنانچه ما طی بیشتر از یک سال می شود که شاهد حملات متعدد خونبار بر راهپیمایی جنبش روشنایی، زیارت کارته سخی، مسجد امام زمان ، مسجد جامع باقرالعلوم، مسجد جامع الزهرا در غرب شهر کابل، مسجد جامع امام زمان در ساحه خیرخانۀ کابل، مسجد جامع جوادیه در شهر هرات و اخیراً هم حملۀ خونبار تروریستی در مرکز فرهنگی تبیان واقع قلعه ناظر کابل بوده ایم که در اثر این حملات، صدها تن از مردم بیگناه ما شهید و صدها تن دیگر زخمی، معیوب و معلول گردیده و خانواده های زیادی عزیزان شان را از دست داده و بی سرپرست گردیدند. این حملات و هدف گیری مشخص تروریستان، مسلماً بدون هدف و مقصد خاص نبوده و قابل تعمق میباشد .

با توجه به این که داعش، طالب و دیگر گروه های تروریستی بدون شک جز سربازان نیابتی کشورهای متخاصم افغانستان بوده و همیشه به دستور و هدایت آنان حرکت می نمایند و این سربازان اجیر نتوانستند طی سالهای گذشته از راه نظامی و جنگ رو در رو ویا هدف قرار دادن نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، کاری را از پیش برده و مقاصد کشور های حامی شان که همانا بی ثبات سازی ، تباهی و بربادی افغانستان میباشد را برآورده بسازند، این بار به دستور باداران شان از مجرای دیگری وارد معرکه شده و با هدف قرار دادن قوم و ملیت خاص، می خواهند با تحریک احساسات آنها  تفرقه و نفاق را میان ملیت های باهم برادر افغانستان ایجاد و یک جنگ قومی و مذهبی را مانند کشورهای عراق و سوریه در کشور ما راه اندازی و افغانستان را به سر نوشت آن کشورها سردچار نماید . اما بی خبر از اینکه مردم افغانستان با آگاهی سیاسی و تجارب تاریخی ای که دارند، دوست و دشمن شان را به خوبی تفکیک نموده و هرگز نمی گذارند دشمنان شان با همچو نیرنگها و حیله های کثیف آنها از همدیگر جدا و به جان هم اندازند .

گرچه حمله و آماج قرار دادن مراکز غیرنظامی، اماکن ملکی، فرهنگی، اجتماعی و دینی در هر گونه شرایط و هرگونه جنگ و در گیری، قابل توجیه نبوده و خلاف موازین اسلامی و انسانی می باشد. حتا در زمان صدر اسلام و غزوه های که میان لشکر کفار و مسلمین رخ می داد، تاکید و توصیه یگانه رهبر و پیشوای مسلمین حضرت محمد مصطفی(ص) همواره به سپاهیان اسلام چنین بود که" از آسیب رسانیدن به افراد ملکی و غیر نظامی جداً خود داری نموده، اطفال و کهن سالان را که در میدان جنگ گیر مانده اند کمک و همکاری نمایند و به لشکریان اسلام اکیداً دستور داده بود در صورتیکه کفار به مساجد پناه می برند از حمله بالای آنها خود داری نمایند ".

ولی ما بخوبی می دانیم که داعش، طالب، گروه حقانی وسایر گروه های تروریستی به همچو ارزش های اسلامی پابند نمی باشند. پس جای تاسف و تاثر عمیق در اینجاست که یکتعداد افراد و اشخاص که خود را در میان مردم عالم، دانشمند، سیاستمدار و رهبر جا زده و در اصل برای بیگانگان خدمت می نمایند، برای خرسندی و رضایت یک حکومت ویا سفارت بیگانه بدون در نظر داشت جو سیاسی حاکم در کشوربا وجود آگاهی از وضعیت و شرایط امنیتی و با درک عمیق از نیات و اهداف شوم دشمن که همواره قوم مشخص را در هر مکان و زمان هدف قرار می دهند، با استفاده از احساسات پاک هموطنان بیگناه ما با برگزاری اجتماعات چون گردهماهی در مرکز فرهنگی تبیان زمینه ساز هدفگیری خوب برای دشمن و سبب قتل عام مردم بیگناه ما می گردند که همچو اعمال و نیرنگها به مراتب نابخشودنی تر از عملکرد دشمن میباشد.

رامین شاهین

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha