صفحه اصلی | anis | ورزش | از روز جهانی ورزش تحت شعار صلح و توسعه تجلیل به عمل آمد

از روز جهانی ورزش تحت شعار صلح و توسعه تجلیل به عمل آمد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
از روز جهانی ورزش تحت شعار صلح و توسعه تجلیل به عمل آمد

داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، صلح را نیاز جدی برای افغان ها دانست از ورزشکاران خواست تا با راه اندازی مسابقات پیام صلح را برای مردم برسانند.

به گزارش آژانس باختر به نقل از ریاست نشرات معینیت جوانان،  از 18 حمل روز جهانی ورزش زیر شعار صلح و توسعه، با برگزاری محفلی با اشتراک مقامات دولتی، ورزشکاران ملی و بین المللی و شماری جوانان از طرف معینیت امور جوانان تجلیل گردید.

مجمع عمومی سازمان ملل در سال 2013، 18 حمل را روز بین‌المللی ورزش برای صلح و صحت مندی اعلام کرد تا از این طریق بر نقش ورزش در بهبود آموزش، صحت مندی انسانها، اتخاذ روش‌های زندگی سالم و ایجاد صلح‌ جهانی رابنانهد.

داکترسادات دراین محفل در مورد نقش ورزش در ترویج فرهنگ صلح صحبت کرد و گفت: ورزش باید به عنوان ابزار قدرت وتوانایی انسانهادر خدمت انسجام اجتماعی، تساوی جنسیتی و توانمندسازی جوانان قرار گیرد. 

از سوی هم جمیل محمدی معاون فدراسیون ملی مویتای کمیته ملی المپیک، در این محفل با تشکر و اظهار خرسندی از ابتکار معینیت امور جوانان علاوه کرد که هیچ چیز مانند ورزش قادر نیست مردان و زنان را از فرهنگ‌های مختلف دور هم جمع کند و بر ارزش‌های مشترک، بازی عادلانه، احترام متقابل و روحیه کار گروهی ایجاد می‌کند.

وی خاطر نشان ساخت که ورزش ستون جامعه‌ای سالم است؛ جامعه‌ای که با خودش و در درون خود احساس آسایش می‌کند، در عین تنوع متحد است و بر مبنای حقوق بشر و اصل برابری کرامت انسانی فعالیت دارد.

این در حالی است که معینیت امور جوانان، به منظور هماهنگی و ایجاد فضای صلح و آرامش میان تمام جوانان برنامه های کلان ملی  را در بخش های مختلف های راه اندازی می نماید.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha