صفحه اصلی | anis | ورزش | جبار هوتک: جمناستیک اساس همة ورزشهاست

جبار هوتک: جمناستیک اساس همة ورزشهاست

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
جبار هوتک: جمناستیک اساس همة ورزشهاست

فدراسیون جمناستیک تقریباً 35 سال می شود که ایجاد شده ولی نه نهادهای ورزشی ونه نهادهایی که طرفدار ورزش هستند به این فدراسیون توجه کرده اند. حالانکه جمناستیک ممد همة ورزشها به حساب می آید خبرنگار ورزشی روزنامة ملی انیس مصاحبة با جبار هوتک رئیس منتخب فدراسیون جمناستیک انجام داده که تقدیم علاقمندان ورزش می گردد.

استاد جبار هوتک رئیس فدراسیون جمناستیک و استاد پرورش اندام کلپ کولدز جیم دربارة کارنامه های ورزش خود چنین گفت: تقریباً مدت سی سال می شود که ورزش می نمایم اول از جمناستیک شروع کردم مدت دوسال جمناستیک نمودم  بعد از آن پنج سال تکواندو کردم در سال 1367 شامل کلپ زیبایی اندام محمدنعیم ابراهیم زاده شدم و مدت سه سال در آن کلپ به تمرینات خویش ادامه دادم بعد از سال 1370 وقتی که جنگ های داخلی شروع شد به جلال آباد رفتم و مدت کمی به جلال آباد بودم از آن جا به پاکستان مهاجر شدم و دریکی از کلپ های زیباییاندام بنام کلپ بورد شامل شدم.

در پاکستان دو مسابقه نمودم که بار اول مقام سوم و بار دوم مقام پنجم را کسب کردم در سال 1373 دوباره به افغانستان عودت نمودم و در کابل در کلپ پرورش اندام محمد رحیم بره کی شامل و مدت سه سال به تمرینات خویش ادامه دادم. و از طریق آن کلپ چندین مسابقة داخلی را انجام  دادم آرزوداشتم که خودم یک کلپ به سطح بین المللی داشته باشم که خداوند«ج» برآن آرزویم رساند در سال 2001 در مکروریان دوم یک کلپ را بنام کولدزجیم ایجاد نمودم که هم سطح با کلپ های ایران و پاکستان است. در شهر کابل 400 کلپ زیبایی اندام وجود دارد که هم سطح با کلپ های اروپا
می باشد.

 وی گفت: در مدت 16 سال شاگردان زیادی تربیه نمودم که در مسابقات آسیایی مقام اول را به دست آوردند از جمله یاسین قادری است که مدال جهانی را به دست آورد.

هوتک افزود: از وقتی که استاد باور هوتک رئیس فدراسیون پرورش اندام تعیین گردیده این ورزش بی‎اندازه رشد نموده و تعداد کلپ ها به 400 کلپ رسیده که همگی از اثر سعی و تلاش استاد باور هوتک رئیس فدراسیون پرورش اندام و سرپرست ریاست ملی المپیک افغانستان است.

استاد جبار راجع به دستاورد های مسابقات خارجی خود چنین گفت: پنج مسابقه خارجی انجام دادم که در هندوستان، پاکستان و دیگر کشور ها می باشد. در مسابقه داخلی که در سال 2009 در کابل انجام دادم لقب آقای عضلات افغانستان را کسب نمودم.

استاد جبار هوتک در رابطه به اینکه چگونه به ریاست فدراسیون جمناستیک راه یافت گفت: تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک افغانستان زمینة انتخابات فدراسیون ها را مساعد ساختند، به تاریخ 8 حوت 1396 در بسیاری از فدراسیون های ورزشی انتخابات صورت گرفت. من خود را در فدراسیون جمناستیک کاندید نمودم وتوانستم که بارأی بسیار بلند برنده و انتخاب شوم و به 15 حوت 1396 به حیث رئیس فدراسیون جمناستیک تعیین گردیدم.

وی گفت: جمناستیک بسیار عقب مانده در حالیکه ورزش جمناستیک مادر همة ورزشهاست، من از تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک تقاضا دارم که همرای ما همکاری نمایند ماجایی برای کلپ جمناستیک نداریم باید در تربیت بدنی و یا در کمیته ملی المپیک برای ماجای داده شود که یک کلپ مرکزی ایجاد کنیم تا ورزشکاران تیم ملی و ورزشکاران ولایات از آن استفاده کنند.

وی اضافه نمود: ورزشکاران ما یک مسابقه در اردن و یک مسابقه را در لاهور پاکستان انجام دادند که سلیم شاه مدال نقره و وزیر احمد مدال پرونز را بدست آورد. همچنان یک دعوت نامه خیبرپشتونخوا برای ما رسیده است ما این دعوت را قبول کردیم و انشاءالله ورزشکاران مادر آن مسابقات اشتراک می کنند.

رئیس فدراسیون جمناستیک خطاب به جوانان گفت: جوانان وقت خودرا هدر ندهند توصیه من منحیث یک ورشکار برایشان اینست که تحصیل خود را پیش ببرند کشور ما به جوانان نیاز دارد در پهلوی تحصیل ورزش را نیز انجام دهند.

محمد نعیم نوابی

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha