صفحه اصلی | anis | ورزش | ورزش رهایی از افسردگی

ورزش رهایی از افسردگی

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
ورزش رهایی از افسردگی

به سلسلة معرفی ورزشکاران، خبرنگار ورزشی روزنامة ملی انیس این بار با احمد رومان عباسی یک تن از ورزشکاران موفق مصاحبه نموده که نشر میگردد.

احمد رومان عباسی در سال 1370 در یک خانواده روشنفکر در کابل چشم به جهان گشود وی نسبت علاقة که به ورزش داشت در سال 2011 شامل پوهنځی تربیت بدنی پوهنتون تعلیم و تربیه کابل گردید و به درجه لیسانس از این پوهنځی فارغ گردید. عباسی فعلاً محصل  رشته حقوق در یکی از پوهنتون های شخصی می باشد.

عباسی نخست در بارة دست آوردهای خود چنین گفت: در سال 2005 ورزش تکواندو را در انجمن تکواندوکاران حیدری تحت نظر استاد ضیاالحق بخشی آغاز کردم در ساال 2010 توانستم اولین مدال طلا را از رقابت های بین المللی تکواندوی "حسن نیت هندوستان" بدست آورم در سال 2011 در مسابقات ایران اشتراک ورزیدم و در این مسابقات توانستم مدال طلا و مقام قهرمانی را بدست بیاوردم در سال 2012 در مسابقات آسیایی ویتنام اشتراک کردم و در این مسابقات مقام پنجم را از آن خود کردم در سال 2013 در مسابقات کشور های آزاد عرب که در اردن برگزار شده بود حایز مدال نقره و نایب قهرمان این مسابقات شناخته شدم در سال 2014 یکی از بهترین مدال های تاریخ ورزش افغانستان را از مسابقات المپیک آسیایی از کوریایی جنوبی به دست آوردم و در همین سال مرد سال ورزش افغانستان شناخته شدم در سال 2015 در مسابقات اوپن تاجکستان اشتراک ورزیدم مدال طلا را به کشور خود کسب کردم. قابل تذکر است که بهترین مربی کشورهای آسیایی میانه شناخته
 شدم.

 عباسی افزود،  فعلاً بالاترین مدال در سطح کشور و در میان تمام ورزشکاران رزمی بعد از سال 2014 (مدال برونز المپیک آسیایی) را خودم دارم و آماده گی خاصی دارم در بازی های المپیک 2020 توکیو.

عباسی دربارة مربی موفق چنین گفت: مربیان با پشتکار و فعال هیچ گاه به ناکامی مواجه نمی شوند مربی مسلکی و موفق یابد قبل از شروع تمرین در مجتمع ورزشی از خصوصیات جسمی و روانی ورزشکارن و میزان آمادگی آنها اطلاع حاصل کند بعداً به تمرین بپردازد.

و در اخیر آقای عباسی پیام خود را به جوانان چنین اظهار نمود: جوانان عزیز اگر به خود باور و اعتماد داشته باشید می‎توانید به موفقیت های بزرگتری آنچه به ذهن تان است برسید فقط خود را دست کم نگیرید همیشه کوشش کنید در زندگی تان یک هدف مشخص داشته باشید بهار جوانی همیشه‎گی نیست قدر جوانی خود را بدانید ورزش در رهایی از افسرده گی نقش مؤثر دارد پس به هرورزش که علاقمند هستید آنرا تمرین کنید.

ننگیالی عثمانی

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha