صفحه اصلی | anis | ورزش | رئیس جمهور غنی:کمیتة عالی ورزش ایجاد می گردد

رئیس جمهور غنی:کمیتة عالی ورزش ایجاد می گردد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس جمهور غنی:کمیتة عالی ورزش ایجاد می گردد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، روز شنبه با شماری از مسئولان ریاست عمومی تربیت بدنی و سپورت و ورزشکاران کشور دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا محمد داوود گلزار مشاور رئیس جمهور صحبت کرد و گفت: از فدراسیون های ورزشی دیدار هایی داشتیم و ورزشکاران کشور در عرصه های مختلف، دستاورد های خوبی داشته اند که این مایۀ خرسندی و دلگرمی همه ماست.

محمد داوود گلزار در مورد مشکلات در عرصه ورزش نیز صحبت کرد و تاکید نمود که مشکلات متذکره حل خواهد شد. وی افزود که طرزالعملی را که ادارۀ تربیت بدنی ترتیب نموده است، در آن رسوم و عنعنات کشور در نظر گرفته شده است.

سپس لالی حمیدزی رئیس کمیسیون صحت، تربیت بدنی و مبارزه با مواد مخدر ولسی جرگه، صحبت کرد و گفت که تا اکنون ورزش در کشور به اساس لایحه به پیش برده می شود و اگر قانون ورزش توشیح گردد، مشکلات در زمینه حل خواهد شد.

وی ضمن تشکر از رئیس جمهور بخاطر توجه اش به ورزش، خواهان حل مشکلات ورزشکاران گردید و بر ضرورت برگزاری انتخابات
 آزاد در عرصه ورزش تاکید
نمود.

بعداً محمود حنیف سرپرست کمیتة ملی المپیک صحبت نمود و گفت: ما از کارکردهای هیاتی که به منظور بررسی مشکلات ورزش تعیین شده است، رضایت داریم. وی از رئیس جمهور خواست تا قانون ورزش هرچه زودتر توشیح گردد تا در روشنایی قانون متذکره انتخابات فدراسیون های ورزشی به شکل آزاد برگزار شود.

متعاقباً همایون خیری رئیس عمومی تربیت بدنی و سپورت صحبت کرد و با تاکید بر اینکه نباید از ورزش استفادۀ سلیقه ای صورت گیرد، گفت که در نظر است روسای فدراسیون ها انتخاب شوند و ابراز امیدواری کرد که در عرصه سپورت توجه بیشتر صورت گیرد.

در این دیدار، ملالی انوری یکی از ورزشکاران به نمایندگی از دیگران صحبت کرد و گفت: می خواهیم که رئیس جمهور تصمیم نهایی خود را در مورد ورزش بگیرد، تا ما بتوانیم در مسابقات ملی و بین المللی به خاطر آسوده اشتراک و دستآوردهای خوبی را برای کشور کمایی نمائیم.

رئیس جمهور غنی پس از استماع سخنان آنان، گفت: من تصمیم گرفته ام که ورزش کشور نجات داده شود. وی افزود که در هفته آینده، کمیتة عالی ورزش ایجاد می گردد و الی حل مشکلات ورزشکاران به صورت هفته وار، جلسات خواهد داشت.

رئیس جمهور گفت: امکانات کنونی ورزش کافی نیست و من هدایت می دهم که بودجه در عرصه ورزش بیشتر گردد.

محمد اشرف غنی گفت: من حاضرم قانون ورزش را توشیح کنم. وی از مسئولان عرصه ورزش خواست تا در زمینه بازنگری قانون ورزش، همکاری نمایند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد که ساختار کنونی نهادهای ورزشی کشور پاسخگو نیست و ضرورت است که روی ساختار کمیته ملی المپیک و ادارۀ تربیت بدنی، تجدید نظر شود.

رئیس جمهور کشور گفت که هدف تربیت بدنی، خدمت به ورزش است نه وسیله قرار دادن ورزشکاران. رئیس جمهور خطاب به ورزشکاران گفت که شما نشان دادید که در افغانستان استعداد های خوبی در عرصه ورزش وجود دارد، ولی باید به شکل درست رهبری و مدیریت شوید.

رئیس جمهور غنی تصریح کرد که بخاطر انتخابات فدراسیون های ورزشی، ترتیبات گرفته شود و سپورت در محور توجه قرار گیرد.

در اخیر این دیدار،  شماری از مسئولان ریاست عمومی تربیت بدنی و سپورت و ورزشکاران کشور، بخاطر قدردانی از توجه رئیس جمهور غنی به ورزش، لوح تقدیر را به وی اهدا کردند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha