صفحه اصلی | anis | صفحه ویژه | حقوق بشر | فراخوان کمک ۴۳۰ میلیون دالری برای کمک به آسیب‌دیده‌گان

فراخوان کمک ۴۳۰ میلیون دالری برای کمک به آسیب‌دیده‌گان

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
فراخوان کمک ۴۳۰ میلیون دالری برای کمک به آسیب‌دیده‌گان

ادارۀ هماهنگی کمک‌های بشری ملل متحد و حکومت افغانستان، دیروز در قصر سپیدار برای دسترسی آسیب‌دیده‌گان به کمک‌های بشری در سال ۲۰۱۸، فراخوان کمک ۴۳۰ میلیون دالری دادند.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، این فراخوان در نشستی با حضور نمایندگان سازمان‌ها و موسسات بین‌المللی، نماینده‌گان و سفرای کشورهای خارجی و مسوولان ذیربط دولتی، اعلام گردید.

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه در این نشست گفت که پارسال از مجموع ۴۱۰ میلیون دالر تعهد شده، مبلغ ۳۱۷ میلیون دالر آن به مصرف رسیده است که نتیجه سعی و تلاش همۀ نهادهای ذی‌دخل می‌باشد.

رئیس اجراییه کشور، از مسوولیت‌پذیری، هماهنگی مناسب، همکاری نزدیک و حس بشردوستی همکاران بین‌المللی و مسوولان دولتی ستایش کرد.

داکتر عبدالله عبدالله گفت که در نتیجۀ کمک‌های بشری در افغانستان، از بسیاری آسیب‌ها جلوگیری شده است و بدون این کمک‌ها شاید جان هزاران انسان در کشور به خطر جدی مواجه می‌گردید.

رئیس اجراییه کشور علاوه نمود که هنوزهم کشور در حال جنگ قرار دارد؛ تنها در سال پار ۴۰۰ هزار نفر بیجا شده و ۷۰۰ هزار تن دیگر از کشورهای خارجی به کشور برگشته‌اند. جنگ، ناامنی، بیکاری و فقر وضعیت بشری خاص را در کشور به‌وجود آورده است.

داکتر عبدالله عبدالله گفت: انتظار داریم که کشورها و سازمان‌های بین‌المللی به کمک‌های بشردوستانۀ شان ادامه دهند؛ زیرا هرگونه تنقیص در این زمینه روی زندگی و آیندۀ آسیب‌دیده‌گان تاثیرات منفی خواهند گذاشت.

رئیس اجراییه کشور از مردم افغانستان و نیروهای امنیتی خواستار همکاری با کارمندان ملل متحد شد و گفت که تروریستان با نقض قوانین بشردوستانه نه تنها به خود بلکه به بشریت ظلم می‌کنند.

سپس، خانم میس میت، سنورگرین رئیس بخش انکشافی و هماهنگی کمیته سویدن در افغانستان گفت که دولت سویدن به عنوان یک کمک‌کنندۀ بزرگِ افغانستان به کمک‌ها‌یش در امور بشری ادامه می‌دهد.

خانم سنورگرین تأکید کرد که باید کمک‌های بشری بر اساس ضرورت و اولویت‌ها به نیازمندان و آسیب‌دیده‌گان توزیع شود. او گفت که ۸.۷ میلیون انسان در افغانستان به کمک‌های فوری نیازمندند.

همچنان، پلوشه حسن مسوول اجرایی موسسۀ اکبر، از حکومت خواست که زمینه و سهولت‌های لازم را برای دسترسی آسیب‌دیده‌گان به کمک‌های بشری فراهم نماید. خانم حسن افزود که ۳.۳ میلیون نیازمند کمک بشردوستانه‌اند و ۳.۵ میلیون طفل از کمک محروم‌ می‌باشند.

تابی لانزر مسوول امور بشری ملل متحد در افغانستان گفت که این سازمان ستراتژی جدیدی را با همکاری ۱۵۰ موسسه خارجی و مسوولان دولت افغانستان برای تنظیم و هماهنگی کمک‌های بشری تدوین نموده است.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha