صفحه اصلی | anis | صفحه ویژه | صحت | رئیس اجرائیه کشور: تطبیق آجندای ملی مصونیت غذایی و تغذيه اهمیت حیاتی دارد

رئیس اجرائیه کشور: تطبیق آجندای ملی مصونیت غذایی و تغذيه اهمیت حیاتی دارد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجرائیه کشور: تطبیق آجندای ملی مصونیت غذایی و تغذيه اهمیت حیاتی دارد

رئیس اجرائیه حکومت افغانستان روزچهارشنبه ، در نشست کمیته‌ مصونیت غذایی و تغذیه گفت که تمام نهادهای ذیربط دولتی در امر تطبیق آجندای ملی و تغذیه مسئولیت داشته و پاسخگو‌اند.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر ، داکتر عبدالله عبدالله از کارکرد شش ماه کمیته مصونیت غذایی و تغذیه ستایش کرد و افزود که تمام برنامه‌ها و فعالیت‌های این کمیته را تحت نظر دارد و به صورت جدی دنبال می‌کند، چون، زنده‌گی مردم وابسته به تغذیه سالم است.

رئیس اجرائیه کشور به مسئولان این کمیته هدایت داد که در قسمت کمپاین ملی آگاهی‌دهی در باره تغذیه سالم، اهمیت شیر مادر، تامین مصونیت غذایی برای اطفال و جلوگیری از سوء تغذی آماده‌گی بگیرد و روی آن برنامه‌ریزی نمایند.در این برنامه، نصرالله ارسلایی رئیس دارالانشای شورای وزیران شش پیشنهاد‌ این کمیته‌ را در بخش‌های بودجه، همکاری وزارت‌های ذیربط دولتی، انسجام فعالیت‌ها در چوکات آجندای ملی مصونیت غذایی و تغذیه، اولویت‌بندی در بخش مصونیت غذایی، فعال شدن سایر کمیته‌ها و راه‌اندازی کمپین سراسری با رئیس اجرائیه کشور در میان گذاشت.

داکتر عبدالله عبدالله ضمن تایید پیشنهاد‌های کمیته‌ مصونیت غذایی و تغذیه گفت که برای انسجام بیشتر و هماهنگی کارها میان وزارت‌های مربوط در هفته آینده جلسه‌یی برگزار می‌گردد تا روی تمام موارد بحث صورت گیرد.

رئیس اجرائیه کشور تاکید کرد که تمام ادارات دولتی ذیربط در قسمت تطبیق آجندای ملی مصونیت غذایی و تغذیه مسئولیت دارند که با این کمیته همکاری نمایند. به دلیلی ‌که تطبیق این آجندا برای افغانستان اهمیت حیاتی دارد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha