صفحه اصلی | anis | صفحه ویژه | صحت | استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور:ارائه خدمات صحی دربخش خصوصی مطابق قانون وطرزالعمل ها تنظیم شود

استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور:ارائه خدمات صحی دربخش خصوصی مطابق قانون وطرزالعمل ها تنظیم شود

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
استاد دانش معاون دوم رئیس جمهور:ارائه خدمات صحی دربخش خصوصی مطابق قانون وطرزالعمل ها تنظیم شود

جمعی از اعضای نهاد اجتماعی موسوم به جامعه طبی دیروز با استاد دانش معاون دوم ریاست جمهوری دیدارکردند.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دیدار کنندگان  نخست از تأسیس شورای عالی طبی ازسوی حکومت وحدت ملی برای تنظیم و نظامندی امور مربوط به خدمات صحی ابراز خرسندی کردند و آن را گامی مهم در جهت بهتر شدن عرضه خدمات معیاری صحی، عنوان کردند.

دیدار کنندگان تأکید کردند که با توجه به درک نیازمندی های مردم درسطح کشور و ضرورت خدمات معیاری صحی  شورای عالی طبی بایست در چارچوب اسناد تقنینی مربوطه وظایف و مکلفیت های خویش را با تأمین شفافیت به پیش ببرد تا سرانجام عرضه خدمات صحی معیاری شده و زمینه دسترسی عادلانه مردم به خدمات فراهم گردد.

اعضای جامعه طبی فعالیت و آغاز به کار شفاخانه محمد علی جناح در کابل را یک امرحیاتی برای باشندگان مناطق مربوطه خوانده و برتسریع روند بهره برداری از آن شفاخانه تأکید ورزیدند.

دیدار کنندگان همچنین ارتقای شفاخانه 50 بستر دشت برچی را باتوجه به تراکم جمعیت در آن ساحه ونیازمندی شدید مردم به مراکز خدمات صحی، یک ضرورت جدی

تلقی نموده و از رهبری حکومت وحدت ملی و وزارت صحت عامه درخواست  کردند که برای ارتقای تشکیل شفاخانه 50 بستر دشت برچی عملا اقدام نمایند.

دیدار کنندگان تأمین مشارکت ملی را در ساختار رهبری وزارت صحت عامه ضروری خوانده گفتند که در این صورت پاسخ گویی به مطالبات و خواست های مردم برای دسترسی به خدمات صحی در سطح کشور ارتقا خواهد یافت.

متقابلا استاد دانش معاون دوم ریاست جمهوری از علاقه مندی جامعه طبی کشور در پیگیری موضوعات مرتبط به صحت و توجه آنان به بهتر شدن خدمات صحی ابراز قدر دانی کرده و در مورد شورای عالی طبی که به تازگی کارش را آغاز کرده است گفت که این شورا با تهیه و ترتیب سند تقنینی خاص خودش آغاز به کار کرده که تلاش شده است سند مربوطه در تعارض با دیگر قوانین واقع نگردد.

به گفته وی این شورا عمدتا کارکرد شفاخانه ها، داکتران وعرضه کنندگان خدمات صحی را تحت نظارت و کنترول خواهد داشت و به منظور مؤثریت بیشتر کار کرد شورا، اعضای آن نیز از نهادهای مربوطه تشکیل می گردد.

معاون دوم رئیس جمهور گفت که روند آغاز به کار شفاخانه محمد علی جناح در غرب کابل و ارتقای شفاخانه 50 بستر دشت برچی را نیز شخصا پیگیری می کند.

استاد دانش توجه جامعه طبی را که متشکل از داکتران می باشد، به عرضه خدمات صحی معیاری دربخش خصوصی معطوف داشته و تأکید ورزید که ارائه خدمات صحی در بخش خصوصی نیز باید به صورت معیاری و مطابق قانون، طرزالعمل ها و لوایح مربوطه تنظیم شود.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha