صفحه اصلی | anis | صفحه ویژه | صحت | رئیس اجرائیه: هزینۀ تداوی کمرشکن است و باید روی ارائه خدمات صحی معیاری و کم‌هزینه کار صورت گیرد

رئیس اجرائیه: هزینۀ تداوی کمرشکن است و باید روی ارائه خدمات صحی معیاری و کم‌هزینه کار صورت گیرد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجرائیه: هزینۀ تداوی کمرشکن است و باید روی ارائه خدمات صحی معیاری و کم‌هزینه کار صورت گیرد

رئیس اجرائیه دیروز در ویژه برنامه‌یی در قصر سپیدار از تلاش‌ها و کار شبانه‌روزی داکتران و کارکنان بخش صحت عامۀ کشور قدردانی کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر،  در این برنامه که با حضور معاونان ریاست اجرائیه، وزیر صحت عامه و صدها تن از داکتران و کارکنان بخش صحت برگزار شده بود،  داکتر عبدالله عبدالله گفت که هیچ کسی نمی‌تواند زحمات و کار خسته‌گی‌ناپذیر کارکنان بخش صحت افغانستان را نادیده بگیرد.

در آغاز، متخصصان شفاخانه‌ها و مسوولان اتحادیه‌های صنفی داکتران، مشکلات و چالش‌های‌ بخش صحت عامه کشور را با رئیس اجرائیه در میان گذاشتند.

بربنیاد اظهارات متخصصان و داکتران شفاخانه‌ها، کمبود بودجه، مالیات سنگین، معاش اندک، عدم مصونیت، کمبود پرسونل و بستر در شفاخانه‌ها و واردات ادویۀ بی‌کیفیت، از عمده‌ترین نگرانی‌ها و چالش‌های کارکنان بخش صحت عامۀ افغانستان می‌باشد.

سپس، داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه گفت که هدف از راه‌اندازی این برنامه، ستایش و قدردانی از کارهای خسته گی‌ناپذیر شما در بخش «صحت و سلامت» مردم افغانستان می‌باشد.

رئیس اجرائیه کشور، با اشاره به اظهارات برخی اشتراک‌کننده‌گان برنامه در پیوند به ذهنیت منفی مردم و دولت دربارۀ داکتران گفت که دولت و مردم افغانستان قدر تلاش‌ها و زحمات شما را در شراط دشوار می‌دانند.

داکتر عبدالله عبدالله، از ایجاد کمیتۀ صحت در چارچوب شورای وزیران به عنوان یک اقدام در راستای حل مشکلات حوزۀ صحت یادآوری کرد و گفت که وزارت صحت عامه در هماهنگی با اتحادیه‌های صنفی داکتران و متخصصان بخش  صحت چالش‌ها و نارسایی‌ها را مشخص نموده و در کمیتۀ صحت شورای وزیران مطرح سازند تا روی آن‌ها بحث صورت گیرد و راه‌های حل جستجو گردد.

رئیس اجرائیه افغانستان، پرداخت رشوه به خاطر طی مراحل اسناد داکتران را غیرقابل تحمل خواند و بر شفافیت در این بخش تأکید ورزید.

داکتر عبدالله عبدالله، مصونیت کارکنان صحت عامه را مهم عنوان کرد و گفت که نباید داکتران به خاطر «اشتباهات اجتناب‌ناپذیر» مورد پی‌گرد قرار گیرند.

رئیس اجرائیه کشور بر «ارتقای ظرفیت» کارکنان بخش صحت عامه تأکید کرد و به وزارت صحت عامه هدایت داد تا طرح ارتقای ظرفیت کارکنان صحی را با وی در میان گذارند تا در این زمینه اجراآت صورت گیرد.

داکتر عبدالله عبدالله با ابراز این‌که بیمۀ صحی در کشور وجود ندارد، گفت که هزینۀ تداوی کمرشکن است و باید روی ارائۀ خدمات صحی معیاری و کم‌هزینه کار صورت گیرد.

رئیس اجرائیه کشور، از این‌که در کنار همسلکان خویش قرار دارد، ابراز خرسندی کرد و به کارکنان حوزۀ صحت خاطر نشان ساخت که در جریان کار خویش باید بیشتر روی وقایه تمرکز کنند تا تداوی.

داکتر عبدالله عبدالله افزود که ارایۀ خدمات مناسب صحی، روی توسعه، رشد اجتماعی، اقتصادی و صلح و ثبات در کشور، تأثیر مستقیم برجا می‌گذارد.

رئیس اجرائیه افغانستان با یادآوری از استعداد و قابلیت داکتران کشور و اهمیت کار آنان گفت که «کار شما به مرگ و زندگی» شهروندان بستگی دارد و به همین دلیل با در نظرداشت امکانات تلاش خواهیم کرد زمینه‌های بهتر کاری را برای شما فراهم سازیم.¡

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha