صفحه اصلی | anis | اجتماع | داکتر عبدالله عبدالله معیار پیشرفت ما کاهش ارقام خشونت در خانواده ،اداره واجتماع میباشد

داکتر عبدالله عبدالله معیار پیشرفت ما کاهش ارقام خشونت در خانواده ،اداره واجتماع میباشد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
داکتر عبدالله عبدالله معیار پیشرفت ما کاهش ارقام خشونت در خانواده ،اداره واجتماع میباشد

کنفرانس ملی مبارزه با خشونت علیه زن دیروز از سوی لوی څارنوالی برگزار گردید .

به گزارش آژانس باختر: در این کنفرانس که تحت شعار تامین عدالت ،سلامت خانواده در کشور دایر گردید داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه پیرامون  نقش وسلامت خانواده در جامعه صحبت کردو گفت معیار پیشرفت ما کاهش ارقام خشونت در خانواده ،اداره واجتماع میباشد .

 وی از خشونت علیه زنان منحیث یک چالش یاد آور شدو افزود: خشونت یک واقعیت تلخ است که در جای خود باقیست.

داکتر عبدالله عبدالله از تلاش های لوی څارنوالی به منظورکاهش میزان خشونت علیه زنان وترویج فرهنگ جدید بخاطر حفظ حقوق وکرامت انسانی درکشور ستودو تدویر چنین کنفرانس ها را که زمینه شریک ساختن تجارب به څارنوالان که در ولایات ایفای وظیفه میکنند راخیلی ارزشمند دانست  وگفت :امید است که کنفرانس یاد شده بتواند تغییراتی بوجود آورده  وتاثیراتش را در اجتماع  ملموس باشد .

وی همچنان پیرامون حقوق متهمین صحبت کردوگفت :باید در برخورد با متهمین کرامت انسانی درنظر باشد ونباید به عنوان تطبیق قانون، متهمین مورد خشونت قرار گیرند ، در اینصورت حقوق شهروندی پایمال میشود . 

در بخش دیگراز کنفرانس پیام بانوی اول کشور نیز به سمع اشتراک کننده گان رسانیده شد  که در پیام بانوی اول کشور برگزاری این کنفرانس به خاطر  تبادل افکار حایز اهمیت خوانده شده خطاب به څارنوالان مطرح گردیده است " شما از راه قانون مانع از هم پاشیدن شیرازه خانواده ها هستید دروازه های صلح را بروی مردم می گشایید تا مردم به آرامش برگردند."

محمد فرید حمیدی لوی څارنوال ،در رابطه به ارزش چنین کنفرانس ها بخاطر حفظ سلامت خانواده وایجاد فضای امن در اجتماع سخنرانی کردو  گفت که مبارزه با خشونت تنها با رویکرد قضایی امکان پذیر نیست وباید تلاش ها در سایر بخش ها نیز صورت بگیرد تا به نتیجه مطلوب برسیم .

وی از نقش خانواده در اجتماع  یاد کرده افزود که مدیریت سالم در خانواده میتواند مانع خشونت در خانواده واجتماع گردد وی پیشنهاد کرد که یک هفته بنام حمایت از خانواده اعلام شده وتمامی نهادها راهکار های ملی وعملی را رویدست گیرند تا محیط امن وامان در خانواده ها ایجاد گردد. وی در این مبارزه خواهان همبستگی تمامی نهادها ،روحانیون جامعه مدنی ورسانه ها شد.

لوی څارنوال همچنان از تلاش های آن وزارت به منظور جلوگیری از خشونت علیه زنان یاد آوری کردو گفت لوی ځانوالی تا سال 1395 در بیست ولایت ریاست های فعال مبارزه با خشونت علیه زن داشت که از سال 96 این تعداد به  34ولایت گسترش داده شدواکنون این نهاد از استخدام جدید 93 څارنوال زن در ولایت خبر داده افزود که حضور څارنوالان جدید میتواند نقش موثر تری در ایجاد فضای امن در خانواده واجتماع داشته باشد .

دلبر نظری وزیر امر زنان نیز در رابطه به کار کردهای آنوزارت در مبارزه با خشونت علیه زنان سخنرانی کرده گفت خشونت علیه زن نقض حقوق بشری است ایجاب فعالیت های راهبردی بشکل  منظم را می نماید .

سیما ثمر رییس کمیسیون حقوق بشر نیز در رابطه به موضوع صحبت کرده گفت باید به منظور کاهش خشونت در کشور ریشه های خشونت را در خانواده از بین ببریم واولین کارآگاهی از طریق نصاب تعلیمی ورسانه میتواند صورت گیرد .

وی همچنان فقر را عامل خشونت در خانواده واجتماع دانسته گفت تا زمانی که فقر در جامعه حاکم باشد خشونت ازبین نمی رود .

کنفرانس یاد شده سه روز ادامه میابد

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha