صفحه اصلی | anis | اجتماع | در جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح بر اتخاذ تدابیر و برنامۀ عملی برای امنیت کابل و مراکز ثبت نام و تذکره، تأکید شد

در جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح بر اتخاذ تدابیر و برنامۀ عملی برای امنیت کابل و مراکز ثبت نام و تذکره، تأکید شد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
در جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح بر اتخاذ تدابیر و برنامۀ عملی برای امنیت کابل و مراکز ثبت نام و تذکره، تأکید شد

جلسة سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان روز چهارشنبه در قصر گلخانۀ ارگ برگزار گردید.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این جلسه ابتدا مسئولین ارگان های امنیتی و دفاعی کشور در خصوص چگونگی رویداد تروریستی اخیر در قلعۀ ناظر حوزۀ ششم شهر کابل گزارش خویش را ارائه کردند.

رئیس جمهور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح، پس از استماع گزارش متذکره، به مسئولین ارگان های امنیتی و دفاعی کشور هدایت داد تا بعد از بررسی همه جانبه، تدابیر و برنامۀ عملی را برای امنیت شهر کابل بخصوص غرب کابل و همچنان امنیت مراکز توزیع تذکره و مراکز ثبت نام رأی دهندگان در سراسر کشور، طی یک هفته آماده نموده و به ریاست جمهوری بسپارند.

متعاقباً رئیس جمهور غنی، عملیات موفقانۀ نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در منطقه انځرکی کندو ولایت پکتیا را که در اثر آن راه اکمالاتی دشمن مسدود گردید، مورد ستایش قرار داد.

سپس جلسۀ سرقوماندانی قوای مسلح چگونگی پیشرفت انتقال قوای سرحدی و نظم عامه از وزارت امور داخله به وزارت دفاع ملی و ایجاد قوماندانی واحد را مورد بحث قرار داد و در این خصوص هدایات لازم صادر شد.

در اخیر جلسه، وضعیت عمومی امنیتی و پلان های عملیاتی ولایات بلخ، فاریاب، سرپل، جوزجان، غزنی، ارزگان، فراه، بادغیس، پکتیا و ننگرهار مورد بحث قرار گرفت و به مسئولین ارگان های امنیتی و دفاعی کشور بخاطر بهبود وضعیت امنیتی ولایات متذکره هدایات لازم صادر گردید.

رئیس جمهور در خصوص تامین امنیت و پلان عملیاتی ولایت ننگرهار گفت که اقدامات در زمینۀ تامین امنیت ولایت ننگرهار بخصوص شهر جلال آباد کافی نیست و باید شهروندان جلال آباد بزودی شاهد اقدامات عملی در خصوص تامین امنیت این شهر باشند.

 

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha