صفحه اصلی | anis | اجتماع | رئیس اجرائیه: مشارکت گستردۀ مردم در پروسۀ ثبت نام رأی‌دهندگان بسیار مهم است

رئیس اجرائیه: مشارکت گستردۀ مردم در پروسۀ ثبت نام رأی‌دهندگان بسیار مهم است

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس اجرائیه: مشارکت گستردۀ مردم در پروسۀ ثبت نام رأی‌دهندگان بسیار مهم است

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه دیروز در دیدار با شماری از بزرگان، متنفذان و جوانان سراسر کشور گفت که در زمینۀ آگاهی‌دهی به مردم به خاطر نام‌نویسی در انتخابات، به تلاش و کمپاین سراسری و همگانی نیاز است.

در این دیدار که شماری از مشاوران ریاست اجرائیه نیز حضور داشتند، رئیس اجرائیه کشور افزود که روند ثبت‌ نام رأی‌دهنده‌گان دیروز به گونۀ رسمی آغاز شد و در سه مرحله انجام خواهد شد: مرحلۀ نخست در مرکز، سپس در ولایت‌ها و بعد در ولسوالی‌ها.

داکتر عبدالله عبدالله بیان داشت که هیچ راهی جز رفتن به انتخابات، نمی‌تواند سرنوشت سیاسی کشور را رقم زند. بنابراین  مسئولیت همۀ مان است که در راستای آگاهی‌دهی به شهروندان و تشویق آنان به خاطر شرکت در پروسۀ ثبت‌ نام رأی‌دهنده‌گان و گرفتن کارت‌های انتخاباتی اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس اجرائیه گفت که شیوۀ ثبت نام برای اشتراک در انتخابات‌های آینده  چه ریاست جمهوری، شورای ملی، شوراهای ولایتی و شوراهای ولسوالی‌ها نسبت به گذشته تفاوت کرده است. این شیوه به گونۀ جدی می‌تواند از تقلب‌های گسترده و سازمان یافته جلوگیری کند.

متنفذان و بزرگان ولایات، نگرانی‌ها و پیشنهادهای‌شان را دربارۀ پروسۀ ثبت نام رأی‌دهندگان و همچنان مشارکت مردم در انتخابات با رئیس اجرائیه در میان گذاشتند.

دوکتور عبدالله عبدالله گفت که پیشنهادهای سازنده بزرگان ولایات را به منظور بهبود روند ثبت نام با کمیسیون مستقل انتخابات شریک می‌سازد.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha