صفحه اصلی | anis | اجتماع | محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور: در هشت زون کشور، ترمینل‌های معیاری ایجاد می‌گردد

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور: در هشت زون کشور، ترمینل‌های معیاری ایجاد می‌گردد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور: در هشت زون کشور، ترمینل‌های معیاری ایجاد می‌گردد

جلسۀ به‌منظور بحث روی مشکلات شرکت‌های ترانسپورتی، روزپنجشنبه به‌ریاست محمداشرف غنی رئیس ‌‎‌جمهوری اسلامی افغانستان در ارگ برگزار گردید.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دراین جلسله ابتدا، رئیس‌جمهور با اشاره به‌اهمیت خدمات‌رسانی ترانسپورتی گفت: در قانون جدید ترانسپورت تعدیل بنیادی به‌وجود آمده‌است و حکومت فرصت‌های سرمایه‌گذاری و مشارکت شرکت‌های ترانسپورتی را برای ترانسپورت شاهراه‌ها و داخل شهری فراهم می‌سازد.

وی علاوه‌کرد: پیش‌شرط دراین زمینه این است که کمپنی‌های ترانسپورتی باید معیارهای لازم را داشته باشند و حکومت جلوی هرنوع فساد را با ایجاد سیستم حق‌العبور الکترونیکی  می‌گیرد.

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور به‌ادارۀ اراضی هدایت‌داد  که در کابل و هشت زون کشور، موقعیت‌های مناسب زمین را در دروازه‌های ورودی شهرها تثبیت نماید تا با ایجاد ترمینل‌های معیاری، سهولت‌های لازم برای شهروندان و کمپنی‌های ترانسپورتی فراهم گردد.

وی به‌وزارت ترانسپورت نیز هدایت‌داد که در مشوره با شرکت‌های ترانسپورتی و دفتر مشاوریت ارشد رئیس‌جمهوردر امور بانک‌داری، به تمام لوایح شرکت‌های ترانسپورتی ضرب‌الاجل مشخص تعیین‌شود.

رئیس‌جمهور دراین خصوص تأکید ورزید که مردم باید از ارائه خدمات ترانسپورتی شرکت‌ها راضی باشند و تغییر خودسرانه لوایح ترانسپورتی جرم است و کسانی‌که دست به‌این کار می‌زنند ضمن پیگیرد قانونی، جوازسیر رانندگی شان را از دست می‌دهند.

محمداشرف غنی رئیس‌ جمهور کشورخاطرنشان‌ساخت که دولت، نظارت جدی بر امور خدمات‌رسانی شرکت‌های ترانسپورتی دارد و باید این شرکت‌ها، معیار کار و خدمات شان را برحسب نیازمندی مردم و با معیارهای روز استوار سازند.

وی گفت که برای ایجاد ترمینل‌ها، با شرکت‌های ترانسپورتی مشوره صورت می‌گیرد و حکومت آماده‌است که دراین خصوص سرمایه‌گذاری کند و تسهیلات لازم را فراهم‌سازد.

سپس، جواد پیکار رئیس اداره اراضی نیز دراین رابطه گفت که این اداره آماده است تا در این زمینه همکاری کند و از تعقیب هدایت رئیس‌جمهور کشور به جلسه اطمینان داد. در ادامه، خان‌جان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع، شیرباز کمین‌زاده  رئیس اتحادیۀ صنعت‌کاران و نمایندگان شرکت‌های ترانسپورتی، از توشیح قانون جدید ترانسپورت استقبال کردند و خواستار  تطبیق همه‌جانبه آن گردیدند. نمایندگان شرکت‌های ترانسپورتی گفتند که قانون جدید ترانسپورت، مشکلات این بخش را به شکل اساسی مرفوع خواهد‌ساخت.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha