صفحه اصلی | anis | اجتماع | رئیس جمهور غنی: موضوع سرک‌های لعل و سرجنگل از سوی وزارت فواید عامه تعقیب خواهدشد

رئیس جمهور غنی: موضوع سرک‌های لعل و سرجنگل از سوی وزارت فواید عامه تعقیب خواهدشد

بروز شده
اندازه حروف Decrease font Enlarge font
رئیس جمهور غنی: موضوع سرک‌های لعل و سرجنگل از سوی وزارت فواید عامه تعقیب خواهدشد

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان دیروز در دیدار با شماری از بزرگان، متنفذین و نمایندگان جوانان ولایت غور خواست‌ها و پیشنهادهای آنها را استماع نمود.

 به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در قصر چهارچنار ارگ ریاست‌جمهوری انجام شد، ابتدا، امان‌الله اخلاقی یک‌تن از متنقذین ولایت غور به‌نمایندگی از باشنده‌گان ولسوالی لعل و سرجنگل صحبت کرد. 

وی گفت که ما از برنامه‌های انکشافی، اجتماعی، اقتصادی و پروسۀ صلح حکومت حمایت و پشتیبانی می‌کنیم و افغانستان بار دیگر به بازوهای توان‌مند فرزندان خود احیا گردید. اخلاقی، از رئیس‌جمهور کشور به‌خاطر شکستاندن زندان جغرافیایی مناطق مرکزی قدردانی نمود.

امان‌الله اخلاقی به رئیس‌جمهور گفت: شما به‌انکشاف متوازن باوردارید و ما به‌خاطر مشارکت سیاسی، حکومت‌داری خوب و جذب کادرهای متخصص و جوان در نهادهای ملکی و  نظامی، از شما تشکر می‌کنیم.

وی پیشنهادات را در بخش ایجاد واحد اداری مستقل در لعل و سرجنگل با مرکزیت سفیدآب، قیرریزی سرک ناوه - سرجنگل که غور را به بادغیس وصل می‌سازد، نیز تأمین امنیت مناطق مرزی، با رئیس‌جمهور شریک ساخت.

سپس، رقیه نایل نمایندۀ مردم غور در ولسی‌جرگه صحبت کرد و گفت: در آغاز حکومت وحدت ملی، مشکلات فراوان به‌شمول ضعف در روابط خارجی افغانستان و نیز کسر بودجه وجود داشت، اما با مدیریت مدبرانۀ شما، افغانستان دوباره اعتبار بین‌المللی خود را به‌خصوص با تدویر کنفرانس پروسۀ کابل، احیا نمود. 

وی افزود که توسعۀ فعالیت‌های تجاری، گشایش مسیرهای ترانزیت زمینی و هوایی، برجسته‌شدن نقش جوانان و جایگاه زنان، نشان از تعهدات عملی حکومت افغانستان می‌باشد.

 نایل، پیشنهاداتی را در عرصۀ جذب کادرهای متخصص و جوان در ادارات دولتی و اعمار سرک فیروزکوه-هرات، مطرح ساخت.

در ادامه، همایون فکرت به‌نمایندگی از جوانان صحبت کرد و گفت: تلاش‌های رئیس‌جمهور در راستای آبادانی و عمران، آیندۀ درخشان را به‌فرزندان ما نوید می‌دهد و مردم به‌این باور رسیده‌اند که پالیسی‌های حکومت در عرصۀ سیاست خارجی و داخلی  افغانستان را به قله‌های ترقی می‌رساند.

 وی از رئیس‌جمهور کشور به‌خاطر مدیریت آب‌ها، ابتکار راه‌اندازی برنامۀ میثاق شهروندی و کار سرک جاغوری قدردانی نموده گفت که ما از نیروهای امنیتی و دفاعی خود و پروسۀ صلح حمایت همه‌جانبه می‌نماییم.

محمداشرف غنی در صحبتی  ضمن خوش‌آمدید به‌بزرگان، متنفذین و نمایندگان جوانان ولایت غور گفت که موضوع سرک‌های لعل و سرجنگل از سوی وزارت فواید عامه تعقیب خواهدشد و شما در جریان آن قرار خواهید گرفت.

رئیس‌جمهور در مورد خواست مردم غور در تأمین امنیت بهتر گفت: هدایت می‌دهم که عملیات نظامی در ساحات ناامن راه‌اندازی شود و بررسی واضح امنیتی صورت‌گیرد تا وضعیت به‌گونۀ همه‌جانبه واضح گردد.

رئیس‌جمهور غنی گفت که تمام بست‌های اداری ولایات از طریق کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی بررسی می‌گردند و معیارهای واضح حکومت‌داری محلی مشخص خواهدشد.

وی افزود: بست‌ها از طریق رقابت آزاد و شفاف که در آن  جوانان و زنان نقش اساسی خواهند داشت پُر می‌گردند. رئیس‌جمهور از آنها خواست که لیست افراد واجد شرایط را در بخش نظامی شریک سازند تا در سکتور امنیتی جابه‌جا شوند.

نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha